У вівторок, 22 січня, під час телемосту перед учасниками Міжнародного економічного форуму в Давосі державний секретар США Майк Помпео заявив, що Сполучені Штати чекають, коли Росія змінить свою зовнішню політику, зокрема, стосовно України.

Про це пише “Європейська правда”.

“Ми чекаємо, коли Росія почне змінювати свою поведінку – чи то поведінку в Україні, чи у роботі, яку вона здійснила, щоб вплинути на вибори тут, у США, вплинути на вибори у всьому світі. Це не поведінка країни, яка хоче бути частиною міжнародної спільноти”, – заявив він.

За словами Помпео, Росія та США не приречені бути вічними суперниками, як це було у роки “холодної війни”, однак  у зв’язку з тим, що обидві країни мають потужний ядерний арсенал, вони мають спілкуватися, щоб запобігти поширенню ядерної зброї.

Держекретар США додав, що країна чекає, коли Росія повернеться “до правильного курсу дій”, який призведе до “верховенства закону, порядку та свободи”.

“Якщо це станеться, переконаний, наші країни зможуть процвітати і розвиватися. Ми не приречені бути антагоністами. Ми можемо досягти більшого”, – додав держсекретар США.