The Independent повідомляє, що такий висновок зробили дослідники, провівши нове розслідування причин катастрофи лайнера.

Журналіст Шенан Молоні, який понад 30 років вивчав причини катастрофи, вважає, що пожежа на борту судна сталася задовго до його зіткнення з айсбергом.

Згідно з аналізом фотографій «Титаніка», на той час, як він ще не вийшов з порту Саутгемптона, борт лайнера був покритий сажею у тому місці, де він зазнав удару. Молоні зміг ідентифікувати 30 футів сажі уздовж правої частини корпусу корабля.

«Це був ідеальний «шторм» факторів, включаючи вогонь, лід і злочинну недбалість», — сказав журналіст.

«Ми розглянули саме те місце, в якому застряг айсберг, і, мені здається, ця частина корпусу була його слабким місцем. Його корпус у цьому місці був дуже вразливим, і це сталося ще до того, як він залишив верф у Белфасті», - каже Молоні.

Водночас, експерти підтвердили, що сліди, ймовірно, були зумовлені пожежею, яка сталася у триповерховому високому магазині палива, розташованому за однією з котелень судна. Команда з 12 осіб намагалася загасити полум'я, але воно було занадто великим, щоб швидко взяти його під контроль. Воно могло досягти температури до 1000 градусів за Цельсієм, що зробило корпус Титаніка в цьому місці дуже вразливим. І коли він вдарився об лід, наголошують експерти, одразу ж порвався. Дослідники також зазначають, якби пожежі на корпусі не було, корабель би уцілів.

«Вголос»