Україна – перша з держав колишнього СРСР, яку перший всенародно обраний президент Чехії відвідає з офіційним візитом. Як заявив Мілош Земан під час липневої зустрічі з Віктором Януковичем у польській Віслі, він хоче підтримати прагнення України інтегруватися в Європейський Союз і сподівається, що його поїздка сприятиме політичному зближенню Києва з Брюсселем. Проблеми такого зближення глава чеської держави уже обговорював з українським міністром закордонних справ Леонідом Кожарою, коли той у вересні прилітав до Праги. Тоді ж обговорювалися і проблеми суто економічні, які можуть постати, або, навпаки, самоліквідуватися з огляду на можливе підписання Україною угоди про асоціацію з ЄС.

Земан висловився однозначно «за» підписання такої угоди, що може відбутися в листопаді, на саміті Східного партнерства у Вільнюсі, оскільки входження України в зону вільної торгівлі відповідатиме економічним інтересам самої Чехії.

Чеський президент тоді нагадав, що чесько-німецьке акціонерне товариство Škoda недавно відкрило в Україні автомобільний завод, а чеська компанія Alstom постачає складові для модернізації однієї з українських атомних електростанцій.

Згідно із статистикою, Чехія входить у десятку найбільших імпортерів на українському ринку (після Росії, Туркменістану, Німеччини, Китаю, Польщі, Італії, Білорусі та Південної Кореї). Річний українсько-чеський товарообмін становить два з половиною мільярди доларів, а, за обчисленнями деяких економістів, за сприятливіших умов, якщо Україна стане асоціативним членом ЄС, товарообмін можна швидко подвоїти.

«Тож не дивно, що для наших підприємців Україна – ласий шматок», - пояснила заступниця генерального директора чеської Спілки промисловців Даґмар Кухтова.

«Готуючи візит, ми попереджали охочих поїхати з паном президентом, що число членів делегації обмежуватиметься місткістю президентського лайнера, та їх виявилося аж 140, і на Київ – випадок унікальний – стартуватимуть два літаки».

Даґмар Кухтова наголосила, що делегація складатиметься не лише з осіб, які вже мають в Україні розроблені проекти, а й з представників тих підприємницьких суб’єктів, які сподіваються знайти нові торгівельні контакти.

Джерело: Німецька хвиля