Про це розповіла Руслана Іванкова, заступник начальника Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області, під час прес-конференції сьогодні.

За її словами, відповідно до законодавчих змін, податок з доходу фізичних осіб і пенсійний збір справлятимуть з пенсії, яка перевищує три розміри мінімальної заробітної плати – станом на сьогодні це 3654 грн. Але податок нараховують лише в частині перевищення цієї суми. До прикладу, якщо пенсіонер отримує 5 тис. грн, то він має сплатити податок лише з цієї різниці.

«Ставку податку обраховують так: якщо ця різниця не перевищує 10 мінімальних заробітних плат, то ставка оподаткування – 15%, якщо перевищує, то 20%. Тобто, якщо пенсія не перевищує приблизно 12 тисяч гривень, то ставка податку буде 15%», – додала Руслана Іванкова.

Крім того, з таких пенсій нараховуватимуть і військовий збір – це ще 1,5%. Нині на Львівщині лише 17 тисяч осіб з майже 712 тисяч пенсіонерів отримують пенсію більш як 3654 грн. З них лише близько 106 осіб отримують пенсію понад 10 тисяч гривень.