Як повідомила Вголосу прес-служба Всеукраїнського об’єднання «Свобода», участь у заходах взяли свободівці з усіх куточків України. Зокрема, вшанувати 95-річчя подвигу юних борців за Українську Державу, які полягли в бою з большевиками, прибули лідер Всеукраїнського об‘єднання «Свобода» Олег Тягнибок, народні депутати Ігор Мірошниченко, Юрій Сиротюк, Олег Гелевей, Руслан Марцінків.

Ушанування розпочалося зі спільного молебню священиків УПЦ КП та УГКЦ. Службу очолив владика Київський Йосип УГКЦ.

Перед учасниками виступили лідери опозиційних партій.

Під час промови лідер ВО «Свобода» Олег Тягнибок зазначив: «Ми зібралися тут, аби вклонитися Героям-крутянцям. По всій Україні є безліч місць, де століттями проливалася кров українців. Але це – місце, де молоді курсанти проявили неймовірний героїзм у боротьбі за Київ, у боротьбі за Україну, такої святої землі напевне немає ніде.

Ми щороку приїжджаємо сюди, щоби схилити голови і набратися цієї незламної енергії, бажання боротися і відстоювати своє, українське. Ми, як і ті 300 героїв-крутянців, зрештою, як і мільйони українців, які поклали свої голови за українську державу, хочемо елементарного: добра, злагоди, справедливості на своїй землі. Хочемо виховувати своїх дітей в українському патріотичному дусі, щоби вони мали майбутнє, завтрашній день, український день. Але нині Україною керує орда. Банда захопила владу в українській державі і грабує, нищить, паплюжить, витирає об нас ноги. Все це відбувається майже так само, як і 95 років тому, коли Лєнін присилав сюди п‘яних солдатів топтати українську землю, знищувати нас голодоморами, колективізаціями, індустріалізаціями, концтаборами.

П’ять годин тривав бій під Крутами. Тоді молодим українським курсантам вдалося на два дні зупинити наступ п‘яних матросів на чолі з колишнім царським генералом Муравйовим. Зараз чимало мудрагелів розповідають, мовляв, бій не мав жодного військово-тактичного значення у тій боротьбі. Але вони не враховують тієї колосальної ролі, яку зіграв бій під Крутами у піднятті українського мілітарного духу. З покоління в покоління ми передаємо пам'ять про чин крутянців. І надихаємося героїчним прикладом 300 українських юнаків, які самовіддано і незламно збройно вийшли проти ворога».

Додамо, на початку заходу свободівці провели вигуками «Ганьба!» автомобілі високопосадовців, які приїхали до монументу й поспішно, «в тісному колі», поклали квіти. Чинуші з опущеними головами сховалися у свої автівки.