Львівська обласна інфекційна лікарня втричі переплатила за медичні матеріали – пластирі, піпетки, шприци, пробірки. За деякі речі переплатили у 2-3 рази, ніж це можна придбати у аптеках вроздріб.

Про це повідомляють “Наші гроші. Львів”.

Зазначається, що Львівська обласна інфекційна клінічна лікарня 17 березня уклала договір на постачання медичних матеріалів із приватною підприємицем Іриною Григорук на загальну суму 1,22 млн грн. Понад 600 тис. грн з цієї суми витрачено неефективно – закуплені ліки зі значною переплатою.

Загалом лікарня придбали 24 одиниці медичних матеріалів: пластирі, піпетки, шприци, пробірки тощо. Вартість деяких матеріалів у 2-3 рази вища за ринкову. Наприклад, шприц місткістю 20 мл у мережі в роздріб продають по 2,6 грн за одиницю, натомість Львівська обласна інфекційна клінічна лікарня придбала його за 6,94 грн/од, а хірургічний пластир купили за 59 грн/шт, в той час як на ринку його вартість приблизно 13 грн, що більш ніж в 4 рази дешевше. До прикладу, нещодавно саме за ринковими цінами пластир та шприци придбали у Чернігівській міській лікарні.

На аналогічних тендерах інших лікарнях вартість медичних матеріалів загалом збігається з ринковою.

Ірина Григорук змагалась на тендері із підприємицею Людмилою Рожець, цінова пропозиція якої була лише на 2 тис. грн дорожчою. Учасниці не торгувались і не знижували ціну. Підприємиці подали на торги низку схожих за змістом та оформленням документів, хоча замовник вимагав їх у довільній формі. Наприклад довідку про матеріально-технічну базу. Однакові документи є ймовірною ознакою змови учасників.

Окремо варто зауважити, що тендерний комітет взагалі повинен був відхилити пропозицію Ірини Григорук, оскільки вона не надала підтвердження виконання аналогічного договору, що вимагалось замовником. Не завантажила аналогічних угод і її «конкурентка» Людмила Рожець.

Нагадаємо, що в Україні різко збільшилась кількість хворих на коронавірус: в одній з областей — відразу 10 нових хворих