Більше тисячі франківців зібралися біля ОДА та пройшли центральними вулицями обласного центру із плакатами «Ні репресіям!», «Зупинимо тарифний геноцид!», «Жодної гривні олігархам!», вимагаючи припинення тарифного геноциду, на якому наживається олігархат, зупинки процесу приватизації стратегічних підприємств, припинення торгівлі з окупованими територіями та заборони скасування мораторію на продаж землі.

Слід зауважити, що до акції приєдналися й представники інших політичних сил, зокрема «Батьківщини» та «Укропу».

На площі перед головною адмінбудівлею області учасники заходу провели мітинг, участь у якому взяли народний депутат України свободівець Михайло Головко, парламентар ВРУ VII скликання Ірина Фаріон, голова Івано-Франківської обласної організації ВО «Свобода» Михайло Королик, міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків, депутати місцевих ради краю та представники громадськості.

«Ми засуджуємо торгівлю з окупантами, ми засуджуємо діяльність влади на користь олігархів та рейдерське захоплення підприємств. Наприклад, у Івано-Франківську йде наступ на Локомотиворемонтний завод, на ВО «Карпати». Ми всі відчуваємо, що методи цієї системи нічим не кращі від методів режиму Януковича. Тому ми всі тут об'єдналися. Переконаний, що це «червона карточка» цій владі, яка не проводить соціальну та національну політику в державі. Тут є представники різних політичних сил, які прийшли висловитися, що нам не подобається політика цієї влади. Ми показуємо суспільству, що більше терпіти не можна», – зазначив міський голова Руслан Марцінків.

Як пояснив один з організаторів акції, очільник обласного осередку «Свободи» Михайло Королик, якщо далі ситуація в країні не зміниться, громадськість залишає за собою право на протест.

«Якщо подивитися на тарифну політику, то відколи ця влада керує, ми тільки й бачимо кожні кілька місяців підняття тарифів. На жаль, державна політика полягає в тому, що ми даємо субсидії, а вони йдуть у компанії, які не належать Україні ‒ обленерго, облгази. Ми всі кажемо «геть олігархів!», але вчора дали їм приватизувати ці компанії, а сьогодні дотуємо їх із бюджету, даючи людям субсидію, аби їхні статки збільшувалися. Ці люди вийшли, щоби показати державній владі своє невдоволення й готовність до протесту. Адже єдиним джерелом влади в Україні є народ. Нехай влада нас боїться, шанує і найголовніше – нехай розуміє, що завтра ми вийдемо на вулиці», – наголосив Михайло Королик.

На цілеспрямованому доведенню суспільства до стану зубожіння акцентував увагу у своєму виступі й Михайло Головко. За словами народного депутата України, сьогодні кожен українець більше 60% зарплати витрачає на комуналку.

«80% українців за межею бідності ‒ це офіційна статистика ООН. Якщо людина заробляє менше 5 доларів у день, то вона бідна. Тому ми вийшли привернути увагу влади, що суспільство готове виходити на вулиці та відстоювати свої права і ми будемо вимагати у влади негайних дій щодо скасування тарифів. Якщо цього не буде, то залишаємо за собою право виходити на протести задля усунення цього режиму», – зазначив Михайло Головко.

«Кілька днів тому ми вшановували річницю загибелі Романа Шухевича. З його праху народилася сучасна українська армія, яка стоїть на захисті східних кордонів. Три роки ми тримаємо цей східний кордон і ворогові не вдається просунутись у глибину нашої країни. Ми зустріли ворога з піднесеною головою. І хоча у нас сьогодні немає української влади, проте у нас є українська сила, яка розпочинає свій хід із бандерівського краю», – зауважила Ірина Фаріон.

По завершенню віча учасники маршем пройшли центральною частиною міста до управління СБУ, де виступили проти політичних репресій, які, як і в часи Януковича, відбуваються в Україні.

«Вголос»