Про це інформує прес-служба Львівської митниці.

Зокрема мова йде про повідомлення з посиланням на прес-службу Львівської обласної організації партії «УДАР Віталія Кличка» про те, що Попазогло давав розпорядження не пропускати польські автобуси з гуманітарною допомогою Майдану.

«Львівська митниця завжди діяла виключно в межах чинного законодавства, її робота є відкритою і прозорою для громадськості. Зокрема, 6 лютого цього року в адміністративному приміщенні Львівської митниці Міндоходів відбулась зустріч керівництва митниці з представниками Комітету Майдану Львівщини щодо ситуації з пропуском гуманітарної допомоги», – йдеться в інформації.

За словами митників, учасникам громадськості було роз’яснено порядок пропуску товарів з гуманітарною допомогою на митну територію України. Було акцентовано, що товари, які відповідають вимогам до гуманітарної допомоги, пропускаються через митний кордон першочергово.

«Такі товари визнаються гуманітарною допомогою у випадках, коли отримувач зареєстрований в єдиній базі одержувачів гуманітарної допомоги. Також рішення про визнання товарів, які ввозяться на митну територію України, гуманітарною допомогою, ухвалює Мінсоцполітики за наявності відповідних документів. Учасники згаданої зустрічі з розумінням поставились до ситуації, що виникла, погодились із аргументами митників, конфлікт було вичерпано», – пишуть вони.

Львівська митниця Міндоходів ще раз наголошує, що жоден із вантажів гуманітарної допомоги з належно оформленими товаросупровідними документами не було повернуто донорам. Так, з початку року було оформлено 48 надходжень товарів гуманітарної допомоги загальною вагою понад 375 тонн.