Російська православна церква в Україні, яка 29 років активно поширює вірус «руского міра» у спалах пандемії стала розсадником ще і коронавірусу.

У час, коли усі прогресивні церкви закривались, рятуючи своїх прихожан від небезпечної хвороби, московська церква в Україні закликала «ходити у храми, цілувати ікони та обніматися».

Так, з початку карантину скандальний очільник Києво-Печерської Лаври митрополит Павел, якого через надмірну любов до розкоші та дорогих автівок називають «Пашею Мерседесом» заявив, що «влада вводить карантин, щоб поставити на людей печать диявола». Простіше кажучи, для московських попів в Україні «печать диявола» - це усі блага цивілізації, як біометричний паспорт, GPS та інші.

"Єдине, що від нас сьогодні потрібно, – молитися, постити, ходити у храм, причащатися і причащати дітей. Не дивіться, старше покоління чи молодше, – усі поспішайте у храм. Читайте псалтир, Євангеліє, обійміть один одного, покрийте все любов'ю. Сьогодні ще кажуть: "Купуй маски, купуй таблетки", але настане час – і через таке недбале ставлення до економіки, до власного життя ми зовсім зубожіємо. Уже сьогодні видно – немає зими, немає дощу, немає сонця, немає любові", – заявляв він у березні.

А уже через місяць Павел та ще 100 монахів Лаври захворіли коронавірусом, українська святиня, яку захопили московські попи, стала розсадником небезпечної хвороби. Тепер РПЦ в Україні просить своїх прихожан скидати їм гроші на картку, бо ж «бізнес» закрився на карантин.

При цьому варто відзначити абсолютно протилежну поведінку російської православної церкви у Росії. Там любитель дорогих яхт та повій патріарх Кіріл закликав росіян дотримуватися карантину, а попів співпрацювати із владою та виконувати усі розпорядження.

Чому московська церква в Україні вбиває не лише душі та свідомість, а й тіла українців та, чи не прийшов час покласти цьому кінець?

Про це ІА «Вголос» запитав директора Інституту трансформації суспільства Олега Соскіна, очільника Українських студій стратегічних досліджень Юрія Сиротюка та громадського активіста, ветерана АТО Дмитра Корчинського.

Як ставитись до закликів московської церкви у період карантину ходити у храми і нехтувати безпекою?

Олег Соскін:

Московський патріархат – це анклав російської імперії в Україні. Це по суті окупанти, які вдягнули церковний одяг та атрибути. Основні ієрархи московської церкви були або офіцерами спецслужб, або ж завербованими. Тобто московська церква – це правонаступниця тих, хто раніше нищив церкви, вбивав отців та монахів. А це – порушення усіх божих канонів.

Мене дивує позиція людей, які слухають цих агентів ФСБ, а хіба відверті вороги України піклуватимуться про життя та здоров’я українців? Ні, вони хочуть лише заробляти на людях та впарювати їм ідеї «руского міра».

Придивімось до того, що до спалаху пандемії робив митрополит МП Онуфрій. А він у лютому цього року поїхав у Амман, де була спроба розколу світового православ’я. Там був Онуфрій, московський Кіріл, самопроголошений єрусалимський патріарх, який силою скинув законного патріарха і ув’язнив його та представник словацького православ’я. Далі Онуфрій поїхав у Чорногорію, де очолив так званий «хресний хід» проти створення Чорногорської православної церкви. А фактично це була політична хода проти бажання Чорногорії перейти від сербського впливу та створити свою незалежну церкву. А ще раніше 9 митрополитів МП, які хотіли перейти у ПЦУ, Онуфрій разом із нардепом Новинським закрили та не дали взяти участь в Об’єднавчому соборі. І нарешті заклики в умовах пандемії ігнорувати карантин. І те, що відбувається зараз, а саме масове інфікування попів у Лаврі – це кара Божа за те, що російські спецслужби натворили в Україні. Господь зараз їм показує їхнє місце.

Дмитро Корчинський:

Російська православна церква абсолютно незаконно захопила наші історичні, сакральні споруди та вчиняє диверсійні дії проти українців. Спочатку попи відмовлялись ховати вбитих на фронті українських військових, вони поширювали фейки про Україну та пропагували тут «руський мір». Ці «КГБісти» не зупинились навіть тоді, коли почався спалах пандемії коронавірусу. Вони наплювали на життя та здоров’я не лише своїх прихожан, а й тих, кого вони можуть потенційно заразити та фактично вбити. А тому так, це ціла спецоперація російських спецслужб проти України, інспірована московськими попами.

Юрій Сиротюк:

Вони постійно здійснюють диверсії проти України. На жаль, церква, яка має опікуватись душею та тілом своїх вірян, в умовах пандемії почала закликати нехтувати правилами безпеки. Російська церква стала не місцем, де віра лікує, а таким, де через недотримання елементарних правил, почалось масове зараження людей. І тут вочевидь уже є пряма підстава для відкриття кримінальних проваджень. Має бути перевірка діяльності настоятеля Києво-Печерської Лаври, так званого Паші Мерседеса, зокрема складу злочину в його словах, який у період пандемії закликав нехтувати правилам безпеки та відвідувати храми. Бо уявімо собі ситуацію: підприємець відмовляється закривати кінотеатри, заявляючи, що коронавірусу нема, і всі мають з друзями ходити в кіно, їсти попкорн, триматися за руки і не хвилюватися. А потім з’ясовується, що майже усі його співробітники та і він сам інфіковані коронавірусом. Проти такого підприємця була б відкрита кримінальна справа та його б змусили заплатити величезний штраф. А чому в цій ситуації існують обрані?

Московський патріархат спершу став розсадником вірусу «руского міра», а тепер -коронавірусу

Московський патріархат спершу став розсадником вірусу «руского міра», а тепер коронавірусу. А тому усі, хто порушував карантин, зокрема священики МП, повинні понести кримінальну відповідальність. Бо ніхто ж не забороняє здійснювати відправи онлайн та дистанційно спілкуватися із паствою, але правила мають бути єдиними для всіх громадян України. І якщо злочин вчинений, московські попи, як і інші громадяни, мають відповідати перед законом. На жаль, за весь період незалежності ці ФСБшники в погонах ніколи не несли ніякої відповідальності за вчинений злочин. А чим вони кращі, наприклад, за бабусю, яка продавала на карантині молоко та заробила штраф? Нічим, але агенти Росії, заховавши свої погони у ряси, і досі нічого не бояться.

І, окрім пропаганди "руского міра" та масового зараження коронавірусом, російська православна церква є розсадником абсолютної тупості та дурості в Україні. Бо будь-яка церква, яка поважає державу та своїх вірян, повинна вести людей до світла та просвітлення. Натомість від московського патріархату ми постійно чуємо якісь заяви на рівні темного середньовіччя.

Чи достатньою є протидія у цій ситуації нашої влади?

Юрій Сиротюк:

А хіба вона колись була? Вірус «руского міра» є не менш небезпечний, ніж коронавірус. «Рускій мір» вбив в Україні набагато більше людей, отруїв їхню свідомість, ніж це досі зробив Covid-19. І проблемою для держави є не просто існування російської православної церкви в Україні, а й те, що навіть після утворення Православної церкви України і після того, як був ухвалений законопроект про перейменування московської структури, РПЦ і досі зберігає привілейованість в Україні. Московські попи мають привілейований доступ до святинь. При цьому московські попи перебувають там абсолютно незаконно. Проте Українська держава і за Порошенка, і за Зеленського палець об палець не вдарила, щоб змінити цей статус кво.

Що треба було робити?

Юрій Сиротюк:

Очевидно, що у нас є свобода віросповідань і ніхто не може заборонити росіянам ходити до московських попів. Але російську православну церкву потрібно позбавити усіх привілеїв. Московські попи повинні платити податки: за право доступу до українських святинь, за користування землею має бути сплачена орендна плата. І оскільки ці споруди є у центральних частинах українських міст, то плата має бути ринковою. РПЦ потрібно позбавити усіх доступів до силових структур, Верховної Ради. І тоді станеться так, що московські попи стануть групкою маргіналів. Бо ні для кого не секрет, що гроші вони дуже люблять. І коли платитимуть вони, а не їм, коли скандальний настоятель Лаври їздитиме не дорогим «Мерседесом», а поводитиметься так, як годиться ченцю, тоді вони самі звідси підуть.

Також уже зараз потрібно ставити питання, щоб в українських Лаврах почали проводити служби не лише московські попи, а й представники інших церков.

Як можна повернути нам давні українські святині?

Олег Соскін:

Україна відновила свою православну церкву та повернулась до підпорядкування Вселенському патріарху. І це рішення було зроблено у відповідності з усіма положеннями семи вселенських соборів. Відповідно московська церква в Україні уже тоді мала б бути ліквідована, а духовні святині України передані у користування канонічної ПЦУ.

Московську церкву в Україні підтримують деякі чиновники в Офісі Зеленського, олігарх з Москви Вадим Новинський та український олігарх Рінат Ахметов. Так, першим заступником керівника Офісу президента є Сергій Трофімов. За моїми даними, це – людина російського олігарха, розсадника «руского міра» та «кришувальника» московської церкви в Україні Вадима Новинського, який, до речі, сам став жертвою коронавірусу. Відповідно цей посадовець зараз і далі гальмуватиме процес переходу українських громад у канонічну ПЦУ. А тому спочатку має бути виконаним той закон, який називає МП Російською церквою в Україні. Бо – це церква іноземної держави, яка є ворожою до України.

Потім і підійде слушний час, щоб ліквідувати московську церкву. Для цього потрібно відправити у відставку Сергія Трофімова. Далі Міністерство культури має очолити людина, яка дотримується переконань, що Україна має нарешті позбутись від московських впливів та церкви. Потрібно забрати громадянство у російського олігарха Новинського, який тут лобіює інтереси РПЦ та Росії. Бо він – це уродженець Москви і так виглядає, що він може бути офіцером ГРУ. Також потрібно вплинути і на українського олігарха Ріната Ахметова, який теж є однією із опор московської церкви в Україні.

І вже після Великодня можна цивілізовано повернути у власність народу Києво-Печерську та Почаївську Лаври. Бо ці святині не у власності РПЦ, їх за часів Януковича передали у користування московським попам. Забравши їх у агентів Путіна, далі їх варто передати у користування дійсно українським церквам.

Дмитро Корчинський:

Є три варіанти, як вигнати московських попів із наших Лавр та святинь

Є три варіанти, як вигнати московських попів із наших Лавр та святинь. Забрати історичні сакральні споруди у російської церкви можна абсолютно законним шляхом, прийнявши рішення про повернення сакральних споруд у власність місцевих громад. Адже приміщення і Києво-Печерської і Почаївської Лавр передано у користування. Це – не власність московських попів. І ці структури порушують умови користування та псують ці історичні пам’ятки. Наприклад, у Києво-Печерській Лаврі здійснено абсолютне незаконне будівництво просто над печерами. У середині пам’ятки там уже багато чого набудовано без дозволів. При цьому це зроблено дуже потворно. А тому попів РФ із Лаври можна було уже давно виселити, як тих, хто псує історичну спадщину. Другий варіант: агенти Москви використовують авторитет Києво-Печерської Лаври серед українців, щоб заражати небезпечною недугою велику кількість людей. А тому попів під приводом того, що інфікованих потрібно ізолювати, а у Лаврі це незручно, можна було б кудись вивезти на час карантину і більше туди уже не пускати. Проте на це потрібна воля влади. Але ні теперішній, ні минулий президенти цього не робили.

Є й третій варіант: оскільки держава не наважується на зачистку агентів Кремля, це мають у свої руки взяти українські громадяни. Тобто люди просто силою виженуть цю нечисть із українських святинь. Так патріоти робили у 90-х роках, так потрібно чинити і зараз. І я переконаний, що попи просто фізично не зможуть протистояти та й, зрештою, нічого й не робитимуть, бо просто боятимуться.

Марія Бойко, «Вголос»