Страйк, спрямований на припинення репресій проти студентів, провели сьогодні у Львові ГК „Пора!”, ГР „Чиста Україна” та ГК „Спротив”.
Масова акція розпочалась поблизу ЛНУ ім. І. Франка за участю студентів НУ „Львівська політехніка”, Лісотехнічного університету, Академії ветеринарної медицини, ЛНУ ім. І. Франка, Академії мистецтв, Поліграфічної академії та інших навчальних закладів.
Близько 500 чоловік зібрались на площі І. Франка. Потягом 30 хвилин вони вигукували: „Ми разом, багато, і нас не подолати!”, „Разом – сила!”, „Ні! Терору”, „Студентам – волю!”, „Міліція з народом!”.
Активісти студентських рухів наголосили на тому, що вони не бешкетують, а протестують проти репресій щодо них, проти незаконного затримання та обшуків, проти звинувачення студентів у тероризмі.
Після мітингу на площі І. Франка колона учасників рушила до УМВСУ у Львівській області, де провела аналогічну акцію. Йдучи до обласного управління МВСУ учасники акції голосно кричали: „Ющенко! Ющенко!”.
Учасники мітингу вигукували: „Сало! Ганьба!”, „Руки геть!”, ”Студент – не терорист, терорист – не студент”, „Міліція – не бидло, бидло – не міліція”. Активісти громадських рухів вимагали, щоб начальник УМВСУ у Львівській області Олег Сало вийшов до них. При цьому вони закликали правоохоронців бути представниками правоохоронних органів а не „шестьорками пахана” та вигукували, що заставлять міліцію поважити закон.
Кількість учасників акції поблизу УМВСУ у Львівській області збільшилась у кілька разів порівняно із мітингом біля ЛНУ ім. І. Франка та склала близько 3 тисяч чоловік.
Наступного тижня активісти „Чистої України” планують провести акцію „Надаємо президенту по шапці”.