Вчора відбулись довибори в Закарпатську обласну раду по Воловецькому району. Як відомо, попередній обранець району, ректор УжНУ, професор В.Сливка, загинув під час президентських виборів за досі нез’ясованих обставин.

За місце депутата обласної ради боролись три кандидата, з яких два - працівники податкової інспекції, третій – голова Закарпатської обласної громадської організації “ПОРА”, екс-радник голови Закарпатської ОДА. Головними претендентами в депутати, як виявило соціологічне опитування на передодні виборів, були Віктор Щадей – екс-радник голови Закарпатської ОДА та Ківкович - начальник Свалявської податкової інспекції, повідомила прес-служба Фундації Регіональних Ініціатив.

Моніторинг виборів та дня голосування засвідчив, що порушення були на багатьох дільницях, але більшість з них не були настільки значними, щоб вплинути на результат виборів.

Разом з тим, особливо грубими порушення були на двох дільницях, де в одному випадку спочатку спостерігачів навіть не допустили до дільниці без будь-якої мотивації, а в іншому випадку, як це було в селі Буковець, під час підрахунку всіх, крім членів ДВК, „попросили” залишити приміщення, а після підрахунку не повідомили результати і не дали спостерігачам жодного примірника протоколу. На цих дільницях представник “Пори” після проведеного “підрахунку” Віктор Щадей програв.

Слід відмітити також не високу явку населення (найбільша на ДВК №15 (с. Латірка) – 52%), загалом до 35%, а також те, що вибори проводилися виборчими комісіями (всього 26 дільниць)затвердженими ще під блок “За Єдину Україну” напередодні парламентських та місцевих виборів 2002 року.

За підсумками голосування по всіх дільницях Воловецького, з відривом 379 голосів переміг В.Щадей.