Сьогодні активісти громадянської кампанії „Пора!” провели у Львові акцію протесту проти підписаного прем’єр-міністром Віктором Януковичем законопроекту про повну або часткову амністію.
Активісти ГК „Пора!” провели театралізоване дійство. 12 „рецидивістів” у смугастих шапочках, на плечах яких були написи зі переліком їхніх злочинів, сиділи, вживали наркотики і кашляли. Час від часу їх „проганяли” по колу. Потім прийняли законопроект і засуджені радісно почали вигукувати „Амністія!”.
На площі перед Львівським театром опери і балету ім. Соломії Крушельницької були також встановлені стенди, на яких кожен міг написати свою думку. Бажаючі, зокрема, писали: „Вони потрібні йому на волі. А він потрібен нам за гратами. Україну ― в Європу, Януковича ― в...”, „Вони повинні, такі як Медведчук, Суркіс та ін., сидіти за гратами”.
„Перемога Віктора Януковича на президентських виборах призведе до масової амністії і до повторення тієї ситуації, яка в історичній літературі отримала назву „Холодне літо 53-го”.Тоді після смерті Сталіна була оглошена масова амністія, і разом із політичними ув’язненими на волю вийшли сотні тисяч рецидивістів. Було відмічено безпрецедентний розгул вуличної злочинності, з яким не міг дати ради навіть добре налагоджений радянський репресивний апарат. Що тоді говорити про нашу міліцію? Одночасну звільнення десятків тисяч „зеків” може становити дуже серйозну небезпеку для законослухняних громадян. Закони „зони” такі, що той, хто звідти вирвався, той має піклуватися про тих, хто залишився”, ― зазначається у листівці, які роздавали активісти ГК „Пора!”
Згідно із законопроектом, повній або частковій амністії підлягають особи, які визначені винуватими в умисному вбивстві новонародженої дитини, що мали статеві зносини зі своїми дітьми, що свідомо викрали з полового будинку та здійснили підміну чужої дитини, що скоїли зґвалтування без обтяжуючих обставин, що свідомо поставили у небезпеку або заразили вірусом імунодефіциту іншу людину, що заразили інших людей сифілісом та іншими венеричними хворобами, що визнані винуватими у порушенні встановленого законом порядку трансплантації органів або тканини людини або здійсненні незаконної торгівлі органами чи тканинами людини та ін.