Громадянська партія «Пора» готова відгукнутися на пропозицію президента Ющенка щодо об'єднання всіх демократичних сил у єдиний блок. Про це сьогодні заявив голова політичної ради партії Владислав Каськів під час перебування у Львові.

«Ми бачимо себе суб'єктами блоку і про це заявимо вже найближчого понеділка», - сказав Каськів.

Каськів наголосив на тому, що ГП «Пора» з самого початку виступала ініціатором переговорного процесу щодо створення єдиного пропрезидентського блоку на дострокових виборах у парламент. Він також зазначив, що вважає дещо некоректними і суто політичними заяви деяких політичних сил про те, що суб'єктами блоку виступають лише НСНУ, «Правиця» та «Народна самооборона».

«Приблизно місяць тому було повністю завершено підготовку до створення блоку демократичних сил по всіх питаннях, окрім назви та квот представництва у списку. Суб'єктами блоку юридично виступають партії: НСНУ, «Пора», ХДС, «Вперед Україно», НРУ, УНР, «Собор», та інші партії, а не блоки. В останні дні, поки я перебував у Європі, було прийнято рішення про назву блоку, отож формально залишилось з'ясувати питання узгодження виборчих пропорцій. Дехто з учасників процесу хотів би бачити укрупнену структуру блокування, але про це можливо говорити лише з політичної, а не юридичної точки зору», - зазначив Каськів.

Каськів наголосив: «Офіційна позиція «Пори» буде така, що ми з великою увагою поставимося до звернення президента і з низкою конструктивних пропозицій і пропозиціями щодо ідеологічної платформи цього блоку звернемося до всіх його учасників в понеділок».

Сьогодні у Львові відбулася розширене засідання Політради ЛОО ГП «Пора» за участю голови політради партії Владислава Каськіва і керівників обласної та районних партійних організацій. Під час засідання серед присутніх було проведено бліц-опитування, яке засвідчило що більшість львівських пористів підтримує ідею участі партії у дострокових парламентських виборах і вважає, що оптимальним форматом такої участі для ГП «Пора» є блокування в якості суб'єкта політичного процесу з НСНУ та іншими пропрезидентськими силами. Офіційне рішення щодо формату участі ГП «Пора» у дострокових виборах буде прийматися на чергових Громадянських зборах партії.

Президент Ющенко 8 червня звернувся до лідерів БЮТ, НУ та інших сил демократичного спрямування із закликом до об'єднання. 7 червня було оголошено про досягнення домовленостей між НСНУ, «Правицею» та «Народною самообороною» про створення єдиного блоку «Союз демократичних сил».