Всеукраїнська громадська організація "Пора!" та Молодіжна громадська організація "Національний альянс" провели у Львові акцію солідарності із українцями, які були затримані в Білорусі 26 квітня на мітингу в пам'ять аварії на ЧАЕС.
Як повідомив кореспонденту "Контекст-медіа" голова Львівського осередку ВГО "Національний альянс" Ярослав Дмитришин, "метою акції є висловити протест проти затримання хлопців з "Національного альянсу" у Мінську 26 квітня цього року та вкотре привернути увагу громадськості до цієї проблеми".
Акція проходила у формі флеш-мобу.
5 учасників акції зіграли роль українців, які тримали в руках транспаранти білоруською мовою, а близько 10 - виконували роль білоруських правоохоронців, що здійснювали побиття та затримання українських хлопців.
Участь у акції взяли близько 20 осіб.
26 квітня члени Національного Альянсу беруть участь в марші опозиції "Чорнобильський Шлях" в Мінську.
Білоруський ОМОН розігнав маніфестацію і серед інших затримав п'ятьох українців, які є членами Національного Альянсу: Ігоря Гузя, Андрія Бокоча, Олександра Машлая, Олексія Панасюка, Андрія Грималюка.
Українська делегація прибула в Мінськ 25 квітня для підписання угоди між Національним Альянсом і білоруським Молодим Фронтом.