Громадянська партія "ПОРА" вважає, що ректор Національного університету ім. Тараса Шевченка, президент Союзу ректорів вищих навчальних закладів України Скопенко В. В. не має морального права перебувати на своїх посадах і вимагає його негайної відставки. Про це повідомила прес-служба "Пори".

ПОРА звинувачує В. Скопенка "в серйозній дискредитації авторитету Національного університету ім. Тараса Шевченка внаслідок поширення корупції в цьому вищому навчальному закладі".

За даними ПОРИ, більшість студентів університету потерпають від корупції при вступові або навчанні. "Систематичне хабарництво в Університеті неможливе без участі керівництва Університету", йдеться у заяві "Пори".

ПОРА вимагає, в разі підтвердження фактів хабарництва в університеті, притягнути винних до кримінальної відповідальності. ПОРА наголошує, що процвітаюче хабарництво в університеті, крім усього іншого, деморалізує як викладачів, так і студентів. Після чергової вступної кампанії до університету ім. Тараса Шевченка ПОРА констатує, що в справі прозорості вступу до Університету нічого не змінилося.

Окрім того, "Пора" звинувачує Скопенка у тискові на студентів та в порушенні прав студентів Національного університету ім. Тараса Шевченка на свободу політичних поглядів. За даними ПОРИ, під час виборчої кампанії Скопенко погрожував репресіями, зокрема виключенням, студентам, які прийдуть на територію університету (у тому числі в гуртожиток) з помаранчевою символікою або символікою ПОРИ.

І-Репортер