“Пора” закликала українську владу підтримати демократичні процеси в Росії матеріально.

Пропонуємо текст заява цілком: “Громадянська партія “Пора” звертається до Кабінету Міністрів України та Верховної Ради з пропозицією передбачити на наступний фінансовий рік кошти для підтримки демократії в Росії.

Член політради “ПОРи” Андрій Юсів заявив: “Така необхідність зумовлена тим, що нещодавно президент Росії Володимир Путін заявив про неприпустимість отримання коштів громадськими організаціями від Заходу.

Україна, яка поки не є членом західних інституцій, має використовувати всі наявні можливості, щоб допомогти російському народові утвердити у своїй країні демократичний устрій та розвивати громадянське суспільство”.

Андрій Юсів наголосив, що хоч Росія і втручалася грубо в політичний процес України під час минулорічних виборів і навіть протизаконно витратила на це понад $600 мільйонів, Україна не повинна відповідати тим самим. За його словами, Україна має поважати суверенітет Росії і не втручатися в політичний процес у цій країні, а натомість має підтримувати розвиток російського громадянського суспільства”.

Водночас, Андрій Юсів зазначає: “Україна має прямий обов'язок перед принципами гуманізму сприяти утвердженню законних прав російського суспільства на якісне і демократичне управління. Зокрема, Україна має матеріально допомогти громадським організаціям Росії в справі контролю над дотриманням прав людини й громадянина в Російській Федерації, з чим у цій країні великі проблеми”.

Фраза