Про це в інтерв'ю українським телеканалам розповів президент України Петро Порошенко, передає «НВ».

За його словами, Крим повинен залишатися в перших пунктах порядку денного країн-партнерів України. "І тут за останні дні зроблено кілька ключових і проривних речей. Ми очікуємо найближчим часом місію ПАРЄ з перевірки дотримання прав людини в Криму, в тому числі представників кримсько-татарського народу", - сказав Порошенко.

Він зазначив, що Україна передала свої чіткі пропозиції щодо обговорення проблем у Криму. "Там має бути ЄС, там повинні бути США, залучити до цього країни-гарантів Будапештського меморандуму. Назвати цей формат можна Женева плюс і негайно розпочати консультації щодо організації цього процесу", - сказав глава держави.

За словами Порошенка, мова повинна йти про звільнення незаконно заарештованих людей, забезпечення дотримання прав кримсько-татарського народу та про "дорожню карту" з деокупації Криму, яка буде передбачати величезну кількість кроків, починаючи від забезпечення міжнародного тиску, програми дій щодо санкцій, і закінчуючи судовими процесами.

Раніше повідомлялося, що міністр закордонних справ Павло Клімкін заявив, що Україна в міжнародних судах вимагатиме у Росії компенсувати збитки за Крим і Донбас, сума претензій за позовами перевищуватиме 50 млрд доларів.