Таку думку у коментарі «Вголосу» висловив директор центру Українські студії стратегічних досліджень Юрій Сиротюк.

«Порошенко сам наголосив, що діє із солідарності з європейськими країнами, які раніше заявили, що висилають дипломатів РФ через отруєння Сергія Скрипаля. Наш Президент робить якісь кроки синхронно із західними сусідами, але не синхронно з українською нацією, і не відповідно до логіки подій в Україні. Очевидно, що сьогодні, коли 5-ий рік триває війна з Росією, Україна мала б заморозити стосунки з нею, скасувати чи призупинити великий договір про дружбу, закрити всі консульства та дипустанови на території України і вислати всіх російських дипломатів. Але цього не зроблено. Натомість в Україні спокійно діють спецслужби ворога під прикриттям», - заявив Сиротюк.

Разом з тим, на думку експерта, Порошенко не діє як гарант і Верховний головнокомандувач, йому потрібно тільки сподобатись Заходу:

«Ще учора усі говорящі голови Порошенка в один голос заявляли, що не можна висилати російських дипломатів, а сьогодні це зроблено. Це свідчення того, що немає єдиної скоординованої зовнішньої політики. Президент діє під тиском міжнародних партнерів, а не з логіки його стратегії закінчення війни і розвитку України. Цього у нього просто немає, тому і робить непов'язані один з одним піар-кроки. Дуже прикро бачити, що він досі не усвідомив, що є Президентом воюючої країни».

Нагадаємо, сьогодні, 26 березня, Президент Порошенко заявив, що у відповідь на отруєння у Великобританії екс-співробітника ГРУ Сергія Скрипаля Україна видворяє 13 російських дипломатів. Разом з тим, в МЗС додали, що російські дипломати, яких висилають з України, є співробітниками російських спецслужб.

Цікаво, що ще учора віце-спікер ВРУ Ірина Геращенко заявляла, що Україна не може вислати російських консулів на фоні скандалу з отруєнням Скрипаля, адже це «спричинить відповідь РФ у вигляді висилки з її території консулів України. Відтак, висилка українських консулів залишить українських політв'язнів у РФ без підтримки».

Як писав «Вголос», 14 березня прем'єр-міністр Великобританії Тереза ​​Мей оголосила, що Лондон вирішив вислати 23 російських дипломата у зв’язку з отруєнням у Солсбері колишнього офіцера ГРУ Сергія Скрипаля та його дочки. Зі свого боку, в Москві заявили про вислання 23 британських дипломатівУ відповідь на це у МЗС Великої Британії зазначили, що відповідь російської держави не змінює фактів і саме Росія грубо порушує міжнародне право.

Сьогодні вранці з'явилася інформація про те, що половина країн Європи та США висилають дипломатів РФ через отруєння Скрипаля. Згодом глава Євроради Дональд Туск підтвердив таке рішення.