Про це він заявив під час зустрічі з жінками-народними депутатами, членами міжфракційного об’єднання «Рівні можливості».

Президент назвав негативним фактом те, що сьогодні в Уряді є лише одна жінка-міністр, а також те, що в парламенті – лише 10% жінок.

«Євроінтеграція диктує необхідність більшої присутності жінок у всіх гілках влади», – сказав він.  

Глава держави зазначив, що підтримує позицію жінок-нардепів, які виступають за введення гендерного квотування у виборчому законодавстві. «Важливо проаналізувати, законодавчо врегулювати і забезпечити підвищення ролі жінки не лише в суспільстві, а й в управлінні державою», – сказав він.

Порошенко також наголосив на важливості ролі жінок, особливо жінок-політиків, у реалізації мирного плану, виконанні миротворчої місії та підтримки ініціатив щодо врегулювання ситуації.

«Саме жінки найбільше зацікавлені у встановленні миру і налаштовані на його реалізацію», – зазначив він.

Президент поставив завдання міністру закордонних справ Павлу Клімкіну збільшити кількість жінок-дипломатів, які очолять українські дипломатичні установи, представлятимуть Україну в країнах Євросоюзу. На його переконання, «потенціал, освітній і професійний рівень українських жінок є надзвичайно високим, і це варто враховувати владі у реалізації кадрової політики».

Також Порошенко розповів про свою зустріч з матерями та дружинами військових, залучених до АТО на сході України. Президент сказав, що «захоплюється їх мужністю, патріотизмом і тим, як вони мужньо тримаються в той час, коли їх чоловіки виконують непрості бойові завдання».

«Серце рветься від кожної звістки про загибель солдатів, сприймаю це як особисту трагедію. Як Верховний Головнокомандувач докладатиму всіх зусиль для того, щоб захистити солдат», – додав Порошенко.

Окрім того, Порошенко сказав, що вважає необхідним створення «гарячої лінії» для солдатських матерів і дружин. І додав, що дасть відповідне доручення Міністерству оборони.

Глава держави згадав і про подвиг українського пілота Надії Савченко, яку бойовики захопили та вивезли до Росії, де вона зараз перебуває у тюрмі, й зауважив, що вона «дає достойний приклад багатьом чоловікам – як гідно вона тримається, перебуваючи у полоні». «Це стало символом України для всіх нас та для всього світу», – сказав Президент, додавши, що робить все можливе для звільнення Надії.