Адміністрація президента України заявила, що підходу до преси за підсумками зустрічі не буде, передає «Новое время». 

На початку зустрічі Петро Порошенко подякував Ангелі Меркель та Франсуа Олланду за «їх суттєву участь у процесі деескалації, встановленні миру в Україні та значні спроби, які вже були зроблені, для стабілізації ситуації».

Глава держави подякував за об’єднану підтримку з боку Європи Україні. «Європейський Союз демонструє єдність та солідарність в українському питанні. Це надзвичайно для нас важливо», – наголосив Петро Порошенко.

Президент зазначив, що сьогоднішні переговори з Канцлером Німеччини та Президентом Франції «дають надії, що буде результат у припиненні вогню».

Глава держави наголосив, що всі сторони мають виконувати Мінські домовленості, які передбачають негайне припинення вогню, звільнення всіх заручників, закриття кордонів, вивід всіх іноземних військ з української території, запуск політичного процесу шляхом проведення місцевих виборів за українським законодавством на окупованих територіях. Також Президент відзначив необхідність серйозних кроків для економічного розвитку регіону, включаючи вільну економічну зону, відновлення соцвиплат та, що дуже важливо, гуманітарної місії.

Як писав «Вголос», сьогодні в Україну прибули президент Франції Франсуа Олланд і канцлер Німеччини Ангела Меркель з новими мирними ініціативами. О 19:30 вони планували дати спільну заяву за підсумками зустрічі

Завтра вони попрямують у Москву. Держсекретар США Джон Керрі, який теж перебуває з візитом у Києві, заявив, що Меркель та Олланд мають зустрічну пропозицію щодо зупинення бойових дій на Донбасі для президента Росії Володимира Путіна.