Про це повідомляє прес-служба президента України.

Під час саміту Україна – ЄС у понеділок у Брюсселі учасники обговорювали майбутні вибори, як в Україні – парламентські і президентські, так і в ЄС у наступному році.

«Без сумніву, Кремль спробує знову втрутитися, але на цей раз ми будемо готові. Ми погодилися координувати і робити спільні заходи для протидії загрозам втручання будь-якого характеру, незалежно від того, це кампанія з дезінформації або кібератаки», – сказав глава Української держави на спільній прес-конференції з президентом Європейської Ради Дональдом Туском і президентом Європейської Комісії Жаном-Клодом Юнкером.

П.Порошенко повідомив, що задоволений результатами дискусій і «залишає саміт з оптимізмом щодо подальшого успішного розвитку нашого амбітного порядку денного».

Президент Європейської Ради Д.Туск, у свою чергу, відзначив непохитну дружбу між ЄС і Україною та підтвердив обговорення шляхів подальшого її розвитку.

А президент Єврокомісії Ж.-К.Юнкер також висловив задоволення прогресом, який відбувся за останні чотири роки. «Ми досягли великого прогресу, ніж за попередні 20 років. Завдяки зусиллям президента України ми досягли безвізового режиму в 2017 році. Я радий, що понад півмільйона громадян України вже скористалися цією можливістю. Це зближує наші народи. Це ще раз доводить, що українцям можна довіряти», – сказав він.

Ж.-К.Юнкер також зазначив, що двостороння торгівля зросла майже на 25% за останній рік.

Зазначимо, що Європейський інвестиційний банк (ЕІБ) виділив 75 млн євро для підвищенні безпеки на українських дорогах.