Про це він заявив під час засідання РНБО, передає «Інтерфакс-Україна». 

«Ми готові прийняти новий закон і призначити нову дату виборів», - сказав він, відкриваючи засідання Ради національної безпеки і оборони у вівторок в Києві.

«Ми готові чітко окреслити територію, де відповідно до українського законодавства ці вибори проходитимуть, і діятиме спеціальний режим місцевого управління. Більш того, ми готові забезпечити спеціальний режим вільної економічної зони, де суб'єкти господарювання, які зареєстровані на цих територіях, будуть мати спеціальний режим економічних відносин з ЄС та спеціальний режим економічних відносин з Росією», - додав П.Порошенко.

Президент висловив надію, що парламент підтримає його пропозицію про припинення дії закону про особливості місцевого самоврядування в окремих регіонах Донецької та Луганської областей.

У той же час він відзначив, що скасування цього закону не означає, що Україна відходить від виконання Мінських домовленостей і мирного процесу. «Скасування цього закону ні в якому разі не означає наш відхід від Мінських домовленостей – навпаки», - сказав глава держави.

Він підкреслив, що Україна до 7 грудня - а саме на цю дату були призначені місцеві вибори в окремих частинах Донецької та Луганської областей - не встигає якісно організувати і провести ці вибори.

Він уточнив, що новий закон може з’явитись після виконання кількох умов: стійкого припинення вогню, чіткої демаркації лінії зіткнення, зафіксовану 5 вересня, звільнення заручників, яких утримують у Російській Федерації, передає «Громадське». 

Окрім того, як повідомляє у Твіттері журналіст Оксана Денисова, за словами Порошенка, наслідком сьогоднішнього засідання може стати посилення блокпостів на жорсткіший економічний режим на Донбасі.

Порошенко наголосив, що наслідком процесів 2 листопада на територіях, контрольованих бойовиками, стали різке зростання загрози для нормального життя мешканців Луганської та Донецької областей, розбій, мародерство, хаос, бандитизм.

«І на сьогодні ми вимушені, як українська держава, забезпечити певне блокування цієі територіі», – сказав під час засідання Петро Порошенко.

Нагадаємо, вчора Порошенко заявив, що пропонуватиме скасувати закон про особливий статус деяких районів Донбасу