Глава держави оглянув місце трагедії та відвідав поранених унаслідок ракетного обстрілу, інформує прес-служба Президента.

Під час огляду зруйнованого будинку в центрі міста, в який влучив снаряд системи «Смерч», унаслідок чого постраждали чотири родини, Порошенку представили залишки ракет та наслідки їхньої руйнівної дії.

«Це докази застосування касетних боєприпасів проти цивільного населення міста Краматорськ, у самому його центрі. У мене в руках елемент касетного боєприпасу «Смерч», який має радіус застосування до 90 км. Нелюди використовують проти цивільного населення касетні боєприпаси. Ці докази буде використано, зокрема й мною, в Мінську та в Раді Європейського Союзу», – наголосив Президент.

Глава держави зауважив, що очевидним є той факт, що на сьогодні Україна перебуває під атакою найпотужнішої зброї, причому «інформація, яку містить цей заряд, переконливо доводить, що він російського виробництва і російського застосування».

«Це злочин проти людяності, коли мирні люди гинуть у своїх домівках, на вулицях, там, де немає військових, за 50 кілометрів від лінії фронту від російської зброї. Це абсолютно неприйнятно», – сказав Петро Порошенко.

Президент також оглянув кілька житлових будинків, які було зруйновано під час артилерійської атаки. Після цього він провів оперативну нараду щодо ситуації в зоні АТО та подій у Краматорську.

«Ми вимагаємо миру без будь-яких умов. Ми вимагаємо зупинити вогонь, вивести іноземні війська, закрити кордон. Їм нічого тут робити. У нас немає ніякого конфлікту. Ми знайдемо компроміс всередині країни. Ми маємо захистити мир, захистити спокій міста Краматорськ, маємо захистити Україну. І саме тому я їду в Мінськ, щоб негайно, безумовно, без будь-яких умов припинити вогонь і почати політичний діалог. Ми самі розберемося», – наголосив глава держави.

Під час робочої поїздки Петра Порошенка супроводжував відомий французький громадський діяч, режисер, письменник і філософ Бернар-Анрі Леві, якого шокувало побачене в Краматорську. Він відзначив мужність Президента, який «у цей жахливий, тяжкий момент разом зі своїм народом». Громадський діяч також зазначив, що закликає світову спільноту відкрити очі на жахливі злочини терористів на Сході України.

За останніми даними, внаслідок артилерійського обстрілу Краматорська, зокрема житлових кварталів та головного штабу АТО, загалом постраждали 64 особи (29 військових та 35 цивільних). З них 16 людей загинуло. Серед тих, хто залишився живим, 10 важкопоранені. За даними СБУ, кількість пошкоджених обстрілами будинків сягає 41.