Президент Петро Порошенко “створював проблеми” під час розслідувань вбивств та жорстких побиттів  активістів Революції Гідності.

Про це заявив начальник управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури Сергій Горбатюк у коментарі LB.ua.

“Що я можу відповісти Президентові на такі звинувачення? Насправді всі роки, починаючи з 2015-го, звітуючи про роботу, я постійно заявляв про проблеми, які супроводжують розслідування. У тому числі говорив про відповідальність або неприйняття того ж Президента. Якби було бажання допомагати – то за цей час можна було приєднатися (до розслідування, – ред.). А згадувати нібито винних під час передвиборної гонки – нічого спільного з бажанням допомагати. Це просто бажання знайти якихось “крайніх”, не озвучуючи при цьому проблем”, – прокоментував Горбатюк слова Порошенка про неефективне розслідування.

Він також підкреслив, що Президент “повинен розуміти проблеми і перешкоди в розслідуванні”.

“Найбільша проблема стосується судового розгляду, де в нас величезна кількість обвинувальних актів, які розглядають у судах роками, але вони не мають свого завершення. Якраз тут – відповідальність керівництва держави, оскільки всі п’ять років його каденції чи не половину судів не укомплектовано або не продовжено термін каденції суддів, що, відповідно, збільшує навантаження на суди і унеможливлює розгляд справ у стислі терміни”, – сказав Горбатюк.

“Друга проблема – це діяльність Вищої ради правосуддя, куди ми неодноразово писали скарги на затягування розгляду і порушення законодавства суддями. Але на практиці жодної реакції з їхнього боку. А в раді також представники Президента. Третя проблема – це законодавче забезпечення процесу. Це прийняття змін до законодавства протягом п’яти років, які шкодили розслідуванню  і створювали підстави для знищення самих справ виключно з процедурних моментів. Це і так звана “поправка Лозового”, втрата повноважень слідчими, які розслідують майданівські справи. Але Президент ці закони підписував. Тож Президент особисто створював проблеми для розслідування справ Майдану”, – додав він.

При цьому Горбатюк запевнив, що “робота в нас ніколи не зупинялася, незважаючи на всі ті проблеми, які нам створювали”.

Як писав “Вголос”, виступаючи в ефірі програми “Свобода слова” на телеканалі ICTV, Петро Порошенко заявив, що відповідальність за незадовільне розслідування справ Майдану несе Горбатюк.