Секретар Ради Національної Безпеки й Оборони Петро Порошенко виступає за знищення шляхом підриву всіх боєприпасів, що зберігаються на складах озброєння біля Новобогданівки (Мелітопольский район, Запорізька область), до 2009-2010 року. Про це він заявив під час візиту в Новобогданівку.

За його словами, пропозиція фахівців НАТО утилізувати боєприпаси за 100 млн. євро протягом 10 років у даній ситуації не підходить. "Не варто навіть і думати про те, щоб вивозити боєприпаси", - заявив Порошенко. Він повідомив, що українські фахівці готові підірвати всі боєприпаси на місці за 140-150 млн. гривень протягом 4-5 років. Він заявив, що в результаті цього візиту буде прийняте остаточне рішення проблеми з боєприпасами в Новобогданівці.

Надалі буде проведене додатково обстеження будинків у Новобогданівц на наявність ушкоджень осколками снарядів та знайдені кошти на їх ремонт. Діти з Новобогданівки до кінця літа будуть відправлені на оздоровлення.

Також Порошенко відзначив, що ні про яку моральну компенсацію жителям Новобогданівки мова не йде. "Хто хоче компенсації, нехай звертається в суд", - заявив він.
Відселення жителів прилеглих сіл під час утилізації боєприпасів відбуватись не буде.

Ура-Інформ