Про це повідомили в прес-службі адміністрації президента України.

Сталось це під час зустрічі з міністром інфраструктури України Володимиром Омеляном та новопризначеним головою Державного агентства автомобільних доріг України Славомиром Новаком.

«Це галузь, яка створює робочі місця, забезпечує розвиток економіки регіонів», – підкреслив Петро Порошенко.

За словами президента, «надзвичайно важливою є прозорість дорожнього будівництва, з максимальною ефективністю використання кожної копійки коштів платників податків, з максимальним залученням українських виробників і максимальною якістю». Він висловив упевненість, що ці закони будуть цьому сприяти.

Порошенко привітав Славоміра Новака з призначенням на дуже відповідальну посаду і зазначив, що "державне дорожнє будівництво є першим пріоритетом президента як під час виборчої кампанії, так і в реалізації тих програм, які сьогодні спрямовані на виведення України з кризи".

Глава держави також поінформував присутніх про результати своєї зустрічі з фракцією «Блоку Петра Порошенка «Солідарність» у Верховній Раді і про ініціативу депутатів підготувати пропозиції до другого читання Закону про Державний бюджет, в якому одним з пріоритетів буде збільшення Дорожнього фонду та виділення додаткових коштів на дорожнє будівництво в 2017 році.

Президент зазначив, що буде продовжено експеримент з напряму 50% зібраних понад план митних надходжень на дорожнє будівництво. Глава держави підкреслив, що така система показала свою ефективність в західних областях.

У той же час, за словами Петра Порошенка, в Одеській області цей експеримент працював набагато гірше, однак висловив надію, що зараз ситуація буде поліпшуватися.

Президент також підкреслив, що необхідно докласти всі зусилля, щоб ліквідувати «той провал, який був на будівництві дороги «Одеса – Рені», і проект повинен бути завершений в повному обсязі».

У свою чергу, міністр інфраструктури Володимир Омелян зазначив, що підписані закони будуть сприяти реформуванню галузі.

«Ми маємо радянську систему станом на сьогодні. Сподіваюся, що після того як пан Славомір Новак приступив (до виконання обов'язків, – ред.), з наступного року ми будемо бачити європейську модель ремонту, так і будівництва доріг», – підкреслив міністр.

Президент висловив сподівання, що вже з перших тижнів і місяців роботи буде продемонстровано ефективне управління в цій галузі. «Це те, чого чекають люди. Коли є дорога, тобто розвиток регіону. Коли є дорога, то зберігається час і кошти, значно поліпшуються перспективи та інвестиційна привабливість регіону», – зазначив глава держави.

Він нагадав, що багато років в Україні фактично не будували дороги. «Це було джерело для розкрадання коштів платників податків і хабарництва. Дуже радий, що на сьогоднішній день собівартість і якість доріг, у тому числі капітального ремонту та будівництва доріг, значно покращилися», – додав Петро Порошенко.