«Хотів би повідомити, що найближчим часом я підпишу указ про розробку, можливо, десятирічної програми вкорінення та зміцнення державного статусу рідної української мови... Попереду – десятиліття української мови в Україні, протягом якого позитивні, незворотні зміни мають відбутися. Наголошую: незворотні», – повідомив П. Порошенко на церемонії вручення Національної премії імені Тараса Шевченка 2018 року в п'ятницю в Києві, пише «Інтерфакс».

Він нагадав, що останнім часом на його адресу надійшли звернення від громадян, зокрема «від дуже важливих персон», із закликом оголосити 2018 рік Роком української мови. Але, на думку глави держави, «року занадто мало, щоб надолужити все те, що внаслідок колоніальної політики втратила українська мова».

Він нагадав, що напередодні Шевченківських днів Конституційний Суд України визнав таким, що не відповідає Основному закону, мовний закон 2012 року. «Конституційний Суд лише виписав свідоцтво про смерть цього злочинного акту, де-факто ж кінець його настав кілька років тому», – зазначив П. Порошенко.

За словами президента, за той час, поки закон перебував у Конституційному Суді, в Україні осучаснили мовне законодавство.

Крім того, П. Порошенко зазначив, що новий закон «Про освіту» поліпшив умови для освоєння державної мови представниками національних меншин. При цьому він наголосив, що Україна готова дослухатися до європейських партнерів щодо використання рідної мови нацменшин.

«Твердо відстоюючи свою позицію в діалозі з сусідами, ми маємо чути думку наших міжнародних партнерів, Венеціанської комісії і, що головне, – самих меншин усередині країни. Ми відкриті для чесної розмови, для діалогу, і правильно: якщо ми обрали європейський шлях, то й діяти маємо по-європейськи і дослухатися до голосу європейських структур», – сказав глава держави.

 

«Вголос»