Світова коаліція однозначно визнає Росію агресором і засуджує її агресивні дії. Росія визнала себе стороною конфлікту в той момент, коли Путін підписав мінські домовленості.

Про це Президент Петро Порошенко заявив в ефірі телеканалу «Україна», повідомляє «Сегодня».

Він зазначив, що світова спільнота демонструє спільну позицію щодо підтримки України та підтримки його позиції США, ЄС та інших держав. Він нагадав, що це було продемонстровано і під час останнього його візиту до Брюсселя, де керівництво інститутів ЄС дало чіткий меседж:

«Україна, українці — ми з вами і ви можете точно розраховувати на нашу підтримку, в тому числі ніхто і ніколи не визнає ні незаконної анексії Криму, ні агресію проти нашої держави на Донбасі. Саме так і буде».

Президент наголосив, що Росія визнала себе стороною конфлікту в той момент, коли Путін підписав мінські домовленості і взяв на себе абсолютно чіткі зобов’язання щодо них.

Глава держави також підкреслив, що важливо не те, визнає Росія себе стороною конфлікту чи ні.

«Проблема в тому, що світ визнав Росію агресором — це і документи Європарламенту, і рішення ООН, «Великої сімки», міжнародних фінансових інститутів», — зазначив Порошенко.

Він також нагадав агресивну нацистську Німеччину, яка 1939-го напала на сусідню Польщу і розв’язала Другу світову війну.

«Я теж упевнений, що, наприклад, гітлерівська Німеччина у війні проти Польщі не визнавала себе агресором. Але проблема в тому, що історія, світ зараз чітко свідчить — у нас тепер є позови України в міжнародні суди, в т. ч. до суду ООН, там у документах Росія вказана країною-агресором. І сьогодні ні у кого в світі сумнівів що Росія агресором залишається», — констатував український лідер.

Як повідомляв "Вголос", раніше Порошенко заявив, що на російсько-українській війні загинули 2 956 українських військових.