Як повідомляє прес-служба Президента, Порошенко закликав під час розмови «не вдавати, що те, що відбулося в Дебальцевому, відповідає мінським домовленостям». Він також закликав виробити чіткі гарантії на випадки, якщо будуть подальші спроби порушити ці домовленості.

Співрозмовники погодилися, що представникам Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ мають надати повне сприяння, і сьогодні ж вони мають отримати доступ для моніторингу і верифікації, особливо в зонах Донецького аеропорту, Горлівки, Первомайська і Широкиного та в інших місцях, де сьогодні були обстріли.

Лише після того, як буде досягнуто всеохоплююче припинення вогню, має початися відведення техніки за безпосереднього спостереження ОБСЄ. Було домовлено, що центр з моніторингу та контролю має завершити підготовку спільного плану виведення важкої техніки, артилерії та ракетних систем залпового вогню.

Президент України висловив вимогу звільнити всіх полонених, зокрема тих, хто потрапив у полон біля Дебальцевого.

Сторони домовилися, що цього тижня скоординують дії на рівні міністрів закордонних справ щодо виконання зазначених цілей. При цьому українська сторона наполягла, щоб у ці дискусії було також включено питання залучення миротворців, як на лінії зіткнення, так і міждержавного кордону України та Росії.