ВАТ „Луцький автозавод” продав 8% акцій міжнародним інвесторам за 16 млн. USD.

Про це повідомила прес-служба холдингу „Богдан”, до складу якого входить ЛуАЗ.

Отримані 16 млн. USD завод планує скерувати на масштабну програму модернізації та на розширення виробництва автобусів і легкових та вантажних автомобілів.

Імена покупців акцій „Богдан” не розголошує, проте зазначає, 75% загального об’єму придбали європейські інвестори, а решту — американські.

Акції було реалізовано за ціною пропозиції, яка була встановлена на рівні 1,37 грн. (27,18 американських цента) за акцію. Таким чином, ринкова капіталізація «ЛуАЗу» за результатами розміщення склала 200 млн. доларів США.

„З метою організації торгівлі акціями „ЛуАЗу” на іноземних фондових біржах, 45% акцій, реалізованих в ході публічного розміщення, будуть конвертовані в глобальні депозитарні розписки (Global Depository Receipts)”, — йдеться в повідомленні прес-служби.

Банком-депозитарієм депозитарних розписок „ЛуАЗу” є американський Bank of New York. Акції компанії також торгуватимуться в українській фондовій системі ПФТС.

ВАТ „Луцький автомобільний завод” — другий за величиною автомобільний завод в Україні.

У лютому 2005 року ЛуАЗ увійшов до складу Корпорації „Богдан”, до складу якої входять 20 компаній, серед яких ВАТ „Черкаський автобус”, „Кіа Моторс Україна” та ін.

У 2005 році автозавод випустив продукції на 592,626 млн. грн.

Прес-Тайм