Про це повідомляється на офіційному сайті Конституційного Суду України.

«Оскільки закон, конституційність якого оспорюється, не має нормативного характеру, Верховна Рада, прийнявши його, діяла всупереч нормам Конституції України, а отже, це суперечить ч. 2 ст. 19 КУ, яка зобов'язує парламент діяти на підставі і в межах повноважень і способом, передбаченим КУ, у зв'язку з цим прошу визнати закон України «Про позбавлення Януковича звання президента України» від 4 лютого 2015 року таким, що не відповідає Конституції України, тобто неконституційним», – йдеться у поданні.

Також у документі підкреслюється, що, згідно з Конституцією, до компетенції парламенту не входить вирішення питання про позбавлення звання президента України, тому Верховна Рада перевищила свої конституційні повноваження.

При цьому зазначається, що звання президента України охороняється законом і зберігається за ним довічно, якщо тільки його не було усунуто з посади в порядку імпічменту.

«Таким чином, Конституцією України встановлено єдиний випадок позбавлення звання президента України і не передбачено прийняття жодним органом влади окремого акта в будь-якій формі про позбавлення звання президента України», – зазначається в поданні Порошенка.

При цьому зазначається, що для позбавлення звання президента необхідно вносити зміни до Конституції.

Відповідний законопроект №1883 було зареєстровано у ВР 29 січня й ухвалено 4 лютого. 9 лютого документ було направлено на підпис Президенту.

17 червня на сайті газети «Голос України» опубліковано підписаний Петром Порошенком Закон України «Про позбавлення В. Януковича звання Президента України».