Відповідні укази Глава держави підписав сьогодні, повідомила прес-служба АПУ.

Останні два роки Олексій Дніпров працював керівником апарату Міністерства освіти і науки, молоді і спорту (заступник Міністра). На новій посаді він займатиметься питаннями документального та протокольного забезпечення, надання громадянства та державних нагород.

«Олексій Дніпров — один з найкваліфікованіших керівників апаратів центральних державних органів в Україні. Він має широкий досвід роботи в органах влади, але при цьому не є політичним діячем, а тому якнайкраще відповідає обраній Адміністрацією політиці технократизації та професіоналізації влади. Я впевнений, що такому досвідченому управлінцю не знадобиться багато часу, щоб увійти в курс справ та почати продуктивно працювати», — сказав Глава Адміністрації Президента Борис Ложкін.

Віце-прем’єр-міністр України В’ячеслав Кириленко з власного досвіду співпраці з Олексієм Дніпровим у 2005-2006 роках характеризує його як професійного управлінця і патріота. 

Міністр освіти Сергій Квіт, у свою чергу, відзначив, що для нього, міністра, фактично висунутого на посаду Майданом, Олексій Дніпров став опорою та провідником у світ державної служби з перших днів на посаді. «Олексій — порядна та відповідальна людина, представник європейського класу професійних аполітичних чиновників, на яких повинен триматися державний апарат», — сказав Сергій Квіт, нагадавши, що Олексій Дніпров єдиний з чиновників Міносвіти виходив спілкуватися зі студентами на Майдані.

Незважаючи на молодий вік Олексія Дніпрова (1982 р. н.), його досвід роботи на державній службі становить понад десять років. Він працював у секретаріаті Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації (2002-2005 роки), керував Службою Віце-прем’єр-міністра України з гуманітарних і соціальних питань (2005 рік) та Управлінням гуманітарної політики Секретаріату Кабінету Міністрів України (2005-2011 рік).

З 2011 по 2013 роки обіймав посаду директора Департаменту фахової експертизи Секретаріату Кабінету Міністрів України, звідки й прийшов до Міністерства освіти та науки.

Олексій Дніпров має вищу юридичну освіту (Академія праці і соціальних відносин Федерації профспілок України, 2003 рік). Окрім того він закінчив дистанційний навчальний курс (Young Master Education Program) зі сталого розвитку та екологічного права в Лундському Університеті (Швеція), Інститут підвищення кваліфікації Національної академії державного управління при Президентові України та Школу вищого корпусу державної служби Національного агентства України з питань державної служби.