Кандидат у Президенти Петро Порошенко запропонував іншому претенденту на президентське крісло Володимиру Зеленському зустрітись на дебатах  14 квітня о 14:14 на НСК “Олімпійський”. А потім ще й 19 квітня у студії “Суспільного”.

Про це заявив речник штабу Порошенка Олег Медведєв під час брифінгу, повідомляє ТСН.

“Закон передбачає обов’язковість дебатів на Суспільному телебаченні в останню п’ятницю. Тому 19 квітня ми точно знаємо, що буде у графіку Порошенка на 20:00 – він повинен у цей час прибути на “Суспільне телебачення”. І він там точно буде, тому що участі у таких дебатах у другому турі чітко вимагає закон “Про вибори Президента України”. Петро Порошенко так само прибуде на дебати з Володимиром Зеленським 14 квітня о 14 годині 14 хвилин на НСК “Олімпійський”, – наголосив він.

За словами Медведєва, також Порошенко готовий прибути в будь-який інший день на дебати на стадіоні, “як пропонує Зеленський”.

“Але запрошення Зеленського не має збігатися в часі з тим часом, у який закон вимагає від кандидатів бути на дебатах на “Суспільному телебаченні”. І [Порошенко] ще раз наполегливо повторює своє запрошення до Зеленського не боятися дебатів, не уникати – прийти і за тиждень до виборів у прямій трансляції, на очах у всього суспільства розкрити свою невідому позицію з актуальних питань, стратегії розвитку України”, – сказав він.

На думку Медведєва, у разі, якщо Зеленський призначить дебати на час, який збігатиметься з проведенням теледебатів на “Суспільному”, це означатиме, що він намагається їх уникнути.

“Ми готові до будь-яких дебатів із Зеленським у будь-який період часу з 14-го до 19-го числа на стадіоні. Ми обов’язково будемо на дебатах на “Суспільному” [19 квітня о 20:00, – ред.] – це єдиний зайнятий у нас час, коли ми не зможемо піти назустріч Володимиру Олександровичу. Якщо він призначить нам на 20:00 стадіон, то це означатиме, що він не хоче дебатів, оскільки знає, що за законом дебати мають бути на “Суспільному”, – резюмував він.

Водночас у штабі Зеленського заявили, що їх кандидат у Президенти України готовий прийти на дебати 19 квітня, оскільки це відповідає закону про “Вибори президента України”.

Про це сказав глава штабу кандидата Іван Баканов, пише “Обозреватель”.

За його словами, в законодавстві чітко прописана ця норма.

“Він чітко встановлює дату дебатів — останній день перед днем тиші. Насправді це дуже мудра, демократична норма, тому що люди, побачивши дебати кандидатів, повинні в тиші, без нав’язування сторонньої думки, подумати і визначитися”, — підкреслив Баканов.

Тому дебати 14 квітня, на яких наполягав чинний Президент Петро Порошенко, на думку Баканова, незаконні.

“Перше, на нашу думку, це не відповідає закону. По-друге, спроба маніпулювати, мовляв, ця наша пропозиція не відповідає закону — неправда. Ми з вами можемо відкрити закон, подивитися статтю 62 і побачити, що теледебати існують двох видів.

Це теледебати, які організовуються і фінансуються за рахунок держбюджету, мається на увазі “Суспільне”. І другі, відповідно до пунктів 6,7,8,11 — дебати, які фінансуються за рахунок виборчого фонду кандидата. І тут немає ніякого порушення”, — вважає глава штабу.

Як писав “Вголос”, “Олімпійський” отримав запити на дебати від Порошенка і Зеленського.

Раніше у “Суспільному” повідомили, скільки грошей передбачено на дебати.