Про це повідомила прес-служба президента.

«Ми досить довго думали, як краще використати знання, досвід та унікальні ноу-хау Міхеїла Саакашвілі. В Грузії він зміг реформувати фактично усі сфери економічного, політичного та суспільного життя. Той шлях, який ми лише розпочали минулого року з Революції Гідності, наші сусіди проторували та перевірили. І вони готові ділитися з нами своїм досвідом. Донедавна Міхеїл був, по суті, позаштатним консультантом України з питань реформ. І сьогодні, нарешті, він отримає офіційний статус», – сказав Президент.

«Міхеїл стане представником України за кордоном та, одночасно, представником міжнародної спільноти в Україні. Ми впевнені, що саме він зможе налагодити двосторонню комунікацію між Україною та світом з питань реформ — залучити найкращий іноземний досвід та гідно представляти нашу роботу за кордоном»,— відзначив Президент Петро Порошенко.

Зі свого боку Міхеїл Саакашвілі щиро подякував за довіру й зазначив, що на Україну зараз дивиться весь континент і багато чого в світі буде залежати від українських реформ. «Ми не переможемо, якщо не побудуємо сьогодні нову Україну і не втілимо в життя нові реформи. Це гонитва у часі. Якщо нова Україна здійсниться, то Грузія також буде вільною», – наголосив Міхеіл Саакашвілі.

«Я вірю, що український народ заслуговує набагато більше: більше свободи в економічній діяльності, більшого відчуття справедливості і людяності з боку держави, таку систему державних функцій, в якій будуть менеджери, замість державних чиновників, а держапарат буде надавати сервіс і захищатиме від корупції та несправедливості. Для мене велика честь поділяти вашу віру у краще майбутнє, а також із сьогоднішнього дня бути офіційно часткою наших спільних зусиль»,— прокоментував своє призначення Міхеїл Саакашвілі.

Дорадча міжнародна рада реформ — консультативний орган, основним завданням якого є напрацювання пропозицій та рекомендацій щодо здійснення та упровадження в Україні реформ на основі кращого міжнародного досвіду. Рада залучатиме іноземних експертів до реформування українського законодавства, а також підвищуватиме рівень міжнародної підтримки України.

Положення та склад ради визначатиме її голова. Міжнародна дорадча рада реформ працюватиме у тісній зв’язці з Національною радою реформ, а її голова стане членом Національної ради.

«На сьогодні Україні допомагає дуже багато видатних іноземних експертів та діячів, проте їхня робота невпорядкована. Дорадча рада допоможе консолідувати їхні зусилля та спрямувати їх в єдине русло задля досягнення найкращого результату. Зі свого боку ми гарантуємо, що будемо дослухатися до всіх порад та пропозицій ради»,— зазначив заступник Глави Адміністрації Президента та співголова Національної ради реформ Дмитро Шимків.

Міхеїл Саакашвілі народився в Тбілісі, проте закінчив Київський національний університет ім. Тараса Шевченка. Відомий політичний діяч та реформатор, екс-президент Грузії, людина, що володіє чотирма освітами та сімома мовами, в тому числі й українською.

За часів президентства Міхеїла Саакашвілі Грузія посідала восьме місце в світі за простотою відкриття бізнесу, сьоме місце – з отримання прав на будівництво, друге місце – за легкістю реєстрації прав власності, п'яте місце – з отримання кредитів, двадцяте – за рівнем захисту інвесторів.

Для роботи на новій посаді Міхеїлові Саакашвілі не потрібне українське громадянство, він залишиться громадянином Грузії.