Про це повідомив Президент України Петро Порошенко під час заяви щодо ситуації в Дебальцевому на Донеччині.

Гарант запевнив, що українські військові вийшли з Дебальцевого планово і жодного оточення не було.

«Ми чекаємо з Дебальцевого ще одну роту. Наші військові вийшли, відвівши бойові дозорні пости на нову лінію, залишивши собі плацдарм для оборони держави. Думаю, що це є переконливий доказ боєздатності Збройних сил та ефективності військового командування. Незважаючи на жорсткі артилерійські обстріли, обстріли із систем залпового вогню, поки що ми маємо дані, що загалом із понад 2-тисячного українського угруповання є 30 поранених. Триває збір інформації, але станом на зараз такі дані», – розповів Петро Порошенко.

Він додав, що вдалою бойовою операцією в Дебальцевому присоромили Росію, яка «ще вчора вимагала від українських військових скласти зброю, підняти білий прапор і здатися в полон».

«Українські військові дали по зубах тим, хто намагався їх оточити, і вийшли з Дебальцевого за наказом верховного головнокомандувача, який я віддав учора після того, як російські військовослужбовці заборонили представникам ОБСЄ рухатися в Дебальцеве, щоб засвідчити нашу готовність почати відведення важкої артилерії та техніки і продемонструвати відсутність оточення. Вони знали, що це неправда, боялися цього, а ми сьогодні це продемонстрували і довели своєю операцією», – сказав Президент.

Як писав «Вголос», Президент України Петро Порошенко офіційно заявив, що із Дебальцевого розпочався плановий відвід українських військових.