Про це глава держави написав у себе на сторінці у Фейсбук.

«Безпрецедентний цинізм російського «суду», який за надуманими звинуваченнями засудив українського журналіста Романа Сущенка, доводить: кремлівський режим не зупиниться ні перед чим у своїй спробі зламати дух українців. Однак я впевнений, що РФ неодмінно понесе покарання за свої вчинки», – зазначив Порошенко.

На переконання П.Порошенка, такими «вироками» Кремль демонструє «панічний страх, підписується у власній агресії проти України та виносить вирок сам собі».

Як повідомлялося, про затримання українського журналіста Р.Сущенка під час нібито «проведення шпигунської акції» в Москві ФСБ повідомила 3 жовтня 2016 року. Йому висунули обвинувачення у шпигунстві, столичний Лефортовський суд санкціонував його арешт.

Під час дебатів сторін обвинувачення пропонувало призначити українцеві покарання у вигляді 14 років колонії суворого режиму. Захист наполягав на невинуватості підсудного, який, на її думку, став жертвою провокації.

Захисник Марк Фейгін стверджує, що Р.Сущенко, який протягом шести років проживав у Франції, будучи паризьким кореспондентом агентства «Укрінформ», неодноразово відвідував Росію і під час затримання перебував тут в особистих справах – у Росії в нього проживають родичі.

Московський міський суд у понеділок, 4 червня, засудив Р.Сущенка до 12 років колонії суворого режиму нібито за шпигунство.