Про це інформує прес-служба Президента України.

Згідно з Указом, Національна рада готуватиме Президентові України пропозиції щодо визначення та вдосконалення антикорупційної стратегії, здійснюватиме системний аналіз стану запобігання і протидії корупції, ефективності реалізації антикорупційної стратегії, заходів, що вживаються для запобігання і протидії корупції.

Крім того, завданням Національної ради є підготовка та надання Главі держави узгоджених пропозицій щодо поліпшення координації та взаємодії між суб'єктами, які здійснюють заходи у сфері запобігання і протидії корупції. Нацрада оцінюватиме стан реалізації рекомендацій Групи держав проти корупції (GRECO), Організації економічної співпраці і розвитку (ОЕСР), інших провідних міжнародних організацій у сфері запобігання і протидії корупції, підвищення ефективності міжнародного співробітництва України у цій сфері.

Головною метою діяльності Ради є довгострокова стратегічна підтримка та розробка впровадження антикорупційної політики, повідомив, коментуючи Указ, Заступник Глави Адміністрації Президента України Дмитро Шимків.

«Президент є гарантом Конституції, а корупція зараз становить пряму загрозу державному ладу України, тому Президент бере на себе відповідальність за боротьбу з корупцією», - наголосив Заступник Глави АПУ.

Він підкреслив, що ухвалення окремих законів, попри їх важливість, лише закладає підвалини протидії корупції. «Необхідно забезпечити постійний контроль, вдосконалення, моніторинг антикорупційної політики із залученням громадськості. Це є підтвердженням тез, задекларованих Президентом, щодо максимального залучення громадськості до розбудови Української держави», - зазначив Заступник Глави АПУ.

До складу Національної ради входитимуть 17 членів. 9 з них представлятимуть громадськість — це 6 представників громадських об’єднань, які мають досвід підготовки антикорупційних пропозицій, представник Всеукраїнської асоціації місцевого самоврядування та 2 представники об’єднання підприємців. Також до складу Національної ради увійдуть представники Ради суддів, Кабінету Міністрів та Верховної Ради.

Національна рада проводитиме свої засідання один раз у два місяці.

Заступник Глави АПУ підкреслив, що в усіх країнах світу питання постійного моніторингу та вдосконалення антикорупційної політики є довгостроковим стратегічним завданням.