Про це глава держави заявив в інтерв’ю «El Pais», передає «ТВі».

«Якщо наростання конфлікту триватиме, я готовий оголосити воєнний стан у всій країні, і Рада це підтримає. Наразі я цього не роблю, бо це передбачало б обмеження демократії та свобод, а також стало б загрозою для розвитку економіки», – сказав президент.

За словами Порошенка, у Донецькій і Луганській областях відбувається повномасштабний конфлікт, у якому бере участь найпотужніша військова машина континенту.

«Не йдеться про громадянську війну, оскільки, якби було виведено іноземні війська, за два тижні на території України вдалося б навести порядок демократичним, а не військовим шляхом, через розширення прав на самоврядування і широку амністію для тих, хто не скоїв тяжких злочинів», – наголосив глава держави.

Порошенко підкреслив важливість припинення вогню: «Іншого виходу немає: потрібно оголосити припинення вогню без попередніх умов. Неможливо розмовляти про економічне врегулювання чи на інші теми, якщо українська армія обороняється на своїх позиціях, а бойовики мають намір атакувати її регулярно, їх повністю постачає Росія: зброєю, інструкторами, командирами та підрозділами російської армії, які діють на свій страх і ризик».

Президент України зауважив, що не хоче військового вирішення конфлікту на Донбасі.

«Ми – це не Чечня, і я не хочу вирішувати проблему так, як у Чечні, де десятки тисяч людей загинули на війні, яка стала національною катастрофою для всього народу. Щоб домовитися в Україні, ми не потребуємо допомоги Путіна, але Путін може надати нам велику допомогу, якщо виведе звідси свої війська й закриє кордон. Окрім того, в Чечні генерал Дудаєв і його люди мали власні критерії; партизани Сходу України не ухвалюють рішень самостійно, вони – маріонетки Росії».