Про це Порошенко заявив під час телефонної розмови з Президентом Європейської Ради Дональдом Туском, повідомила прес-служба глави держави.

«Петро Порошенко запропонував Євросоюзу направити місію ЄС до участі в роботі Спільного центру контролю та координації», - йдеться в повідомленні.

Петро Порошенко та Дональд Туск обговорили ситуацію на Донбасі та стан реалізації Мінських домовленостей. Президент України відзначив, що знищення міста Дебальцеве бойовиками та продовження артилерійських обстрілів, зокрема в районах Донецького аеропорту, Первомайська, Маріуполя та Горлівки, не свідчать про стале припинення вогню, а відтак про готовність сторін послідовно виконувати Мінські домовленості. Президент України повідомив, що задля сприяння виконання цих домовленостей, РНБО України прийняла рішення звернутися до Ради Безпеки ООН та Ради ЄС направити в Україну миротворчий контингент.

Співрозмовники обговорили можливі шляхи реагування на ситуацію та можливість запровадження подальших обмежувальних заходів щодо Росії з боку Європейського Союзу.

Президент Європейської Ради підтвердив, що він прийняв запрошення Президента України відвідати Київ у неділю 22 лютого для участі у Марші Гідності, де співрозмовники продовжать діалог щодо подальших кроків.

Відзначимо, що зараз до центру спільного контролю входять представники України, Росії та ОБСЄ.