Ініціатором цієї постанови є позафракційний нардеп Петро Порошенко.

Проект постанови передбачає 5 пунктів. По перше, ВРУ має доручити профільним комітетам активізувати діяльність щодо прийняття законів, спрямованих на реформування правової та судової системи, з метою повного дотримання принципів демократії, а також поваги до прав людини, засадничих свобод, прав меншин та верховенства права.

Також парламент має забезпечити дієвий парламентський контроль за виконанням Україною зобов'язань та реалізацією своїх прав, які випливають із договірно-правової бази співробітництва з ЄС.

Відповідно до проекту постанови, ВРУ повинна забезпечити невідкладний розгляд і прийняття усіх законодавчих актів, проекти яких вносяться до Верховної Ради України у рамках виконання Україною Плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України.

Крім того, парламент має доручити профільним комітетам підготувати зміни до чинного законодавства України про фінансування задля сприяння більшій прозорості фінансування та видатків, повному розкриттю джерел та сум витрат на кампанію, а також введення санкцій за порушення фінансування виборчих кампаній у відповідності із міжнародними стандартами, які були встановлені Групою держав з протидії корупції Ради Європи (GRECO).

Ще один пункт проекту постанови передбачає, що ВРУ має активізувати роботу Української частини Комітету з парламентського співробітництва між Україною та Європейським Союзом, Постійної делегації Верховної Ради України у Парламентській асамблеї ЄС – Східні сусіди, спрямованої на забезпечення всебічної підтримки Європейським Парламентом євроінтеграційних прагнень України.