Про це заявив голова волинської «Свободи» Анатолій Вітів, коментуючи голосування парламенту, яке дозволяє вносити зміни до Основного закону на наступній сесії, передає власкор «Вголосу».

Анатолій Вітів відзначив той факт, що методи діяльності нинішньої влади в частині маніпуляції Конституцією України аналогічні методам Януковича й Партії регіонів.

«28 січня 229 народних депутатів з «Блоку Петра Порошенка», «Народного фронту», «Опозиційного блоку», олігархічних груп «Воля народу» та «Відродження» і половина фракції ВО «Батьківщина» проголосували за незаконну зміну процедури ухвалення змін до Конституції. Після його затвердження влада в будь-який момент, купивши необхідну кількість голосів депутатів, зможе проштовхнути зрадницькі зміни до Конституції в частині закріплення «особливого статусу» Донбасу. Такі дії нинішньої влади і Президента Петра Порошенка, який докладає усіх зусиль задля втілення плану Путіна щодо Донбасу, аналогічні методам Януковича і Партії регіонів. Прийшовши до влади на крові Небесної сотні, владна коаліція протягує у стилі Януковича умови для внесення продиктованих Путіним сепаратистських змін до Конституції. У березні 2010 року такими ж методами діяли Янукович і Партія регіонів. Тоді їм удалося внести зміни до регламенту, дозволивши індивідуальне членство в коаліції. Наруга над Конституцією стала початком встановлення режиму Януковича. Пройшло шість років, і злочинним досвідом Януковича скористалася сьогоднішня влада», – наголосив «свободівець».

Також очільник волинської «Свободи» додав, що депутати мають особисто відповідати за свої незаконні дії:

«Змінювати Конституцію мінімальною кількістю голосів через регламент роботи Верховної Ради – це повна нівеляція Основного закону та підготовка до капітуляції перед Путіним. За такого підходу може дійти до того, що незабаром буде скасовано поняття про унітарність України, про державність української мови. Кожен депутат, який підтримав ці зміни, є співучасником злочину проти держави, і відповідальність за це рано чи пізно таки настигне. Показово, що серед тих, хто голосував за можливість у майбутньому протягнути вбивчий для існування України особливий статус Донбасу – колишні «регіонали», друзі Януковича, ті, хто був причетний до вбивств людей на Майдані й голосував за «диктаторські закони». В союзі з ними владна коаліція і хоче змінювати Конституцію».

Нагадаємо, народний депутат України, «свободівець» Андрій Іллєнко у зв’язку із затвердженням законопроекту №3812 заявив, що переписування Регламенту Верховної Ради має сприяти узаконенню капітуляції України перед російськими терористами.

«Свободівці» ініціювали скасування антиконституційних змін до Регламенту ВРУ.

Однак уже через годину Порошенко підписав скандальний закон.