Про це йдеться в зверненні Президента України Петра Порошенка.

«Звинувачення російською стороною України в тероризмі в окупованому Криму звучать так само безглуздо і цинічно, як заяви російського керівництва про відсутність російських військ на Донбасі», – заявив Президент України.

«Ці фантазії – лише привід для чергових військових погроз на адресу України»,  – додав він.

За словами Порошенка, Україна не використовує терористичні заходи для повернення Криму.

«Саме Росія вже давно щедро фінансує і активно підтримує тероризм на території України, піднявши його до рівня своєї державної політики – і в окупованих районах Донбасу, і в включеному Криму, в стилі 30-х років минулого століття», – сказав Президент.

За його словами, Росії не вдасться своїми провокативними заявами дискредитувати Україну в очах міжнародного співтовариства та добитися скасування заслужених санкцій, запроваджених з боку наших партнерів.

«Очікую також, що РФ забезпечить належну імплементацію безпекових аспектів Мінських домовленостей, в тому числі через використання механізмів Нормандського формату», – йдеться у заяві голови держави.

Нагадаємо, сьогодні російська ФСБ заявила про виявлення в Криму групи диверсантів, а також про ліквідацію «агентурної мережі» Головного управління розвідки Міноборони України.

Після цього Президент Росії Володимир Путін звинуватив Україну в тому, що вона «переходить до терору», і заявив, що не бачить сенсу у зустрічі в «нормандському форматі» під час саміту G20, який відбудеться у Китаї. Крім цього він пообіцяв посилити заходи безпеки у Криму.

Міністерство оборони України вже спростувало згадувану заяву ФСБ, назвавши її «спробою виправдати передислокацію та агресивні дії військових підрозділів Російської Федерації» на території Криму.

Між тим, секретар РНБО Олександр Турчинов заявив, що Росія готується до зриву Мінських угод.