У Польщі починаються зйомки фільму «Дража - четник. Легенда Кресів», повідомляє «Експрес».

Картина розповідає про діяльність етнічного серба Драгана Сотіровича, який у 1944-1945 роках служив у Армії Крайовій. Командучи одним із відділів АК, Сотірович палив українські села, вбивав мешканців, воював із відділами УПА, які намагалися захистити ці села від польського терору. Зокрема, він брав активну участь в спалені села Шоломия, що неподалік Львова. Сталося це 10-11 червня 1944 року.

Ось що про пацифікацію цього села писали українські повстанці: «10/11.6.44 р. о год. 24-ій поляки зі Старого Села, Давидова і Гончар окружили село і почали нищівну акцію, що до неї приготовлялися кілька днів. Почавши обстріл з двох сторін відділами, подалися в середину села. Крім запальних куль із крісів, почали кидати на хати запальні гранати та посипати легкозапальним порохом стріхи. Село загорілось з полуденної і західної сторони. Тільки від східної сторони село було вільне. В акції брало участь около 500 чоловік, зо 7 командирами, які держали зі собою зв’язок через вершника. Мали зі собою також санітарний відділ з жіночою обслугою, яка опісля кинулась запопадливо на грабунок. Було багато порожніх возів, призначених на грабовані речі. Напасники на руках мали білі опаски. Близько год. 2-ої малий відділ УПА з’явився на підмогу селу і напасники хутко втекли. Бандити були озброєні в скоростріли, автомати, кріси й гранатомети».

А ось свідчення із польських джерел: «Ліквідація гнізда вбивць. 11 числа цього місяця відплатний відділ близько 120 осіб зліквідував центральне скупчення банди різунів у Шоломиї. Спалено 55 господарств, здобуто 2 РКМ і 70 карабінів. Загинуло 96 гайдамаків. Як відповідь за нищення польського майна вбито 127 штук худоби. Відділ не зазнав жодних втрат. Давидів очистився. Українські родини з Давидова отримали наказ залишити місцевість».

Очевидно польський істеблішмент не врахував уроків з часу створення провокаційного фільму «Волинь» і продовжує нагнітати антиукраїнську істерію. Про це свідчить героїзація Сотіровича, вбивці українців.