Ця країна досить різноманітна і відпочити тут можна на будь-який смак – пляжі, природа, міста і містечка, численні культурні пам'ятки. До прикладу, інтернет-видання podroze.gazeta.pl пропонує 10 місць, які у першу чергу варто побачити в Португалії.

Лісабон: місто тужливих фаду і керамічних плиток

У столиці Португалії не має відчуття перебування у великому місті. Лісабон розташований на пагорбах.

З руїн мавританського замку можна спостерігати неймовірну панораму міста. Тут поєднано різні архітектурні стилі. Катедра Sé, з красивим романським фасадом нагадує більше фортецю, ніж собор.

Прогулянки крутими вуличками району Bairro Alto зазвичай дуже романтичні, тут можна легко заблукати. Романтичного настрою також додають звуки фаду, тужливих народних португальських пісень, які лунають з кнайп.

У Лісабоні неможливо оминути увагою численні музеї. Колекція Gulbenkiana – це мистецькі шедеври різних періодів історії, від давніх до сучасних часів. Знаходяться там роботи Рембранта, мусульманське ужиткове мистецтво, сецесійні вироби, тощо.

У Національному Музеї кераміки можна побачити багату колекцію кафелю різних видів та форми. В передмісті Лісабона, розташоване містечко Белем, саме звідки вирушила в світ експедиція Васко да Гами. Згодом, у цьому ж місті, у монастирі Жеронімуш його було поховано. Будівля цього монастиря є однією з найвизначніших архітектурних шедеврів в країні.

Сінтра – затишна королівська резиденція

Це селище розташоване у лісовій місцевості, поблизу Лісабона. З давніх часів є чудовим місцем для того, щоб заховатися від спеки.
Але не лише цим воно знане. Знаходиться тут незвичний палац Пена, казкова будівля, де кожна турель має іншу форму та колір, а кожне приміщення створено в іншому стилі, все тут дуже пишне, навіть кічове.

Над Сінтрою знаходиться замок Маурів, з фортеці можна споглядати прекрасний вид містечка. Байрон писав про Сінтру як про одне з найрозкішніших місць в Європі. На лісистих пагорбах розташовані палаци і сади, а недалеко знаходиться Атлантичний океан. До Сінтри можна доїхати приміським потягом з Лісабона. Сінтра знаходиться у списку світової спадщини ЮНЕСКО.

Алгарве: регіон для любителів пляжного відпочинку

Чудові пляжі, прекрасна погода, смачна їжа, культурні пам'ятки, чудові краєвиди – це райський відпочинок. Столиця регіону – Фаро, жваве місто, з історичним центром, але туристам більше до вподоби Лаґос, що на заході.

Поблизу знаходяться курорти Villamoura i Albufeira. Дуже красиве портове місто Тавіра, тут багато культурних пам'яток, характерних будинків. У цьому регіоні знаходиться найбільш висунутий пункт Європи.

Пляжі на Алгарве – ідеальні. Деякі з білим піском, інші кам'яннисті. Довгі та широкі, а часом маленькі, заховані в затоках, до яких можна добратися лише водою. Тут знаходиться один з найкрасивіших пляжів на світі Praia da Marinha.

Порту – королівство вина

Розташоване на півночі країни, над рікою Порту, має красивий центр і залюднене узбережжя. Тут також чимало культурних пам'яток: готична катедра, вежа Torre dos Clérigos, висотою 75 метрів, костел св. Франциска, з чудовим рококовим інтер'єром.

Але найвідоміше Порту своїми винами. Саме тут почали виготовляти портвейн, який і названо на честь міста. В районі Vila Nova de Gaia на кожній вулиці знаходиться чимало пивниць. Там можна не лише купити це вино, а також дізнатись історію цього напою та процес його виробництва. Порту пристосований і до нічного відпочинку, тут є різні клуби, кав'ярні і дискотеки.

Коімбра – студентське місто

Тут знаходиться найстарший університет, це місто до сьогодні має статус студентського. Коімбра деякий час була столицею країни, тут народилося шість королів, а португальці вважають це місто колискою нації.

Коімбра розташована на пагорбах, які обплетені вузькими вуличками, серед яких легко загубитись. Багато будинків на тих вуличках – це квартири студентів ще з часів Середньовіччя. На вершині пагорба стоять багатовікові приміщення університету, поруч з якими знаходяться дві катедри. Стомлений турист зможе також відпочити у атмосфертих кафе Коімбри.

Авейру – португальська Венеція

Старе місто Авейру розташоване над каналами, якими туристи катаються на кольорових човнах. Саме місто має також й інші цікавинки: кам'яниці в стилі Art Noveau, костел Igreja da Misericordia, фасад якого оздоблено мозаїкою, є багато будинків, оздоблених керамічними плитками.

Авейру також зручно пізнавати під час прогулянки велосипедом. Кожного ранку в Авейру жвавий рибний торг. Особливо тут багато вугрів, але можна купити й іншу рибу: дорадо, тріску, рибу-меч, тощо.

Фатіма – місце паломництва

Святині Фатіми – найвідоміші місця паломництва у Європі. Саме у цьому місті трьом пастушкам з'явилась Матір Божа, ці події називають з'явою Фатімської Матері Божої.

У короні Матері Божої Фатімської знаходиться куля, яка поранила Яна Павла II під час замаху у 1981 році. Перед Базилікою у Фатімі знаходиться площа, вдвічі більша за площу св. Петра в Римі. Тут може поміститись одразу мільйон осіб. На цій площі постійно можна побачити паломників, що моляться і на колінах йдуть до Базиліки.

Евора – колишнє римське поселення

На півночі регіону Алентехо знаходиться місто Евора, якому приблизно 2 тисячі років. Воно знаходиться в переліку об'єктів світової спадщини ЮНЕСКО. Колись тут було римське поселення, з тих часів залишилась святиня 2 ст. н.е. В часі Святої Інквізиції ця церква була місцем екзекуції.

Але не лише через римські пам'ятки варто побачити Евору, тут є каплиця при костелі францисканців, всередині виложена кістками монахів. Підсилює враження і напис на вході – "Наші кістки, які тут спочивають на ваші кістки чекають".

У цьому місті також варто відвідати римо-готичну катедру, костел Матері Божої зі скульптурами атлантів, які тримають земну кулю.
Загалом костелів там аж 37 і всі варто побачити.

У місті також є кілька вуличок з побіленими вапном будинками, ця традиція збереглося з часів, коли там панували маври. Район Алентехо відомий продукцією з корка. В Еворі можна придбати різноманітні вироби з цього матеріалу: кробочки, торби, взуття.

Мадера – казковий сад

Острів Мадера розташований ближче до узбережжя Африки, ніж Європи, відповідно тут тепло протягом всього року. На острові росте дуже багато квітів зі всього світу. Мадеру називають казковим садом.

Винятково чарівним є ботанічний сад у столиці Мадери, місті Фунхаль. Там величезна плантація дерев і чагарників, водоспади, ставки, мости – все це створює романтичний настрій і незабутні враження.

На острові всюди дуже красиві краєвиди, але пляжів тут не знайдете, острів впадає у море стрімкими обривами. На щастя, при готелях є багато великих басейнів, де можна поплавати.

Але любителі гірських походів будуть тут задоволені. Найвища вершина Мадери – Pico Ruivo, висотою 1862 метри над рівнем моря. Піднятися туди можна всього за 3 години. Цікавими є спацери вздовж левад, каналів, плантацій, де мешканці Мадери вирощують цукровий тростян, бананові дерева і квіти.

Мадера відома також винами сорту мадера. В The Old Blandy Wine Lodge в Фунхаль можна скуштувати різні сорти цього напою, познайомитись з історією та процесом виробництва.

Азорські острови – екзотичний архіпелаг в Атлантичному океані

Азорські острови, архіпелаг з 9 вулканічних островів Атлантичного океану, належить Португалії, хоча від її узбережжя віддалений на 1500 км.

Мальовничі, вулканічні острови втішать кожного любителя активного відпочинку, а також любителів красивих видів.
Гейзери, смарагдові озера у кратерах, зелені гори, портові містечка, барокові костели – все це створює на Азорських островах особливу атмосферу.

Там також знаходиться найвища вершина Португалії, вулкан Піко ( 2351 на рівнем моря). На архіпелазі багато місць для піших прогулянок і немає великого скупчення туристів, ці острови для тих, хто потребує спокою, тиші і несамовитої природи.

переклад: Вголос про туризм

фото: fotoart.org.ua