15 квітня Генеральна прокуратура України порушила кримінальну справу відносно службових осіб Львівської залізниці за ознаками складу злочину, передбаченого частиною 2 ст. 364 Кримінального кодексу України (зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки).
Про це повідомляє прес-служба Генпрокуратури України.
Генпрокуратура виявила факти злочинних дій службових осіб Львівської залізниці у ході перевірки законності фінансово-господарської діяльності Міністерства транспорту і зв’язку України та підпорядкованих йому підприємств.
Працівники Генпрокуратури з‘ясували, що у березні-квітні 2004 року в м. Києві службові особи Державної адміністрації залізничного транспорту України «Укрзалізниця», зловживаючи своїм службовим становищем, дали вказівку начальникам усіх залізниць України терміново укласти з одним комерційним підприємством договори на проведення оцінки протипожежного стану, обстеження системи управління охороною праці та проведення екологічної експертизи виробничих об’єктів і перерахувати на його рахунок грошові кошти на загальну суму близько 300 млн. грн.
У свою чергу службові особи Донецької, Львівської, Одеської, Південної, Південно-Західної та Придніпровської залізниць, діючи всупереч інтересам держави, уклали договори на проведення цих робіт з вказаним комерційним підприємством, яке навіть не мало ліцензії на заняття такого виду діяльністю і перерахували на його рахунок зазначені грошові кошти.
Влітку 2004 року аналіз протипожежного стану, обстеження системи управління охороною праці та екологічну експертизу на залізницях виконали інші організації, отримавши за роботу лише 200 тис. грн.
Досудове слідство у кримінальній справі проводить відділ з розслідування особливо важливих справ про злочини на транспорті Генпрокуратури.
Частина 2 ст. 364 КК України: „Зловживання владою або службовим становищем, тобто умисне, з корисливих мотивів чи в інших особистих інтересах або в інтересах третіх осіб, використання службовою особою влади чи службового становища всупереч інтересам служби, якщо воно заподіяло істотну шкоду охоронюваним законом правам, свободам та інтересам окремих громадян або державним чи громадським інтересам, або інтересам юридичних осіб, що спричинило тяжкі наслідки. Карається позбавленням волі на строк від п'яти до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років”.