Присяга посадової особи виконавчого органу місцевого самоврядування передбачає вірне служіння громаді та народові України, неухильне дотримання Конституції України та законів України, сприяння втіленню їх у життя, охорону прав, свобод і законних інтересів громадян, сумлінне виконання свої посадових обов’язків.

Колегія пропонує Львівській міській раді, іншим місцевим радам підвищити ефективність реалізації своїх владних представницьких функцій через послідовне практичне застосування наявних норм та положень законодавства України.

Потреба у використанні такого механізму звільнення чиновника виникає у випадку, коли посадові особи виконавчих органів не реагують або неналежно реагують на обґрунтовані звернення депутатів, постійних депутатських комісій, місцевих рад, громадських організацій та громадян. За таких умов, на підставі їхнього звернення, голова місцевої ради зобов’язаний звільнити чиновника з відповідним формулюванням. У випадку неналежного реагування голови місцевої ради, депутати зобов’язані достроково припинити повноваження голови за порушення його присяги.

Таким чином, законодавчо забезпечується реалізація влади представницькими органами місцевого самоврядування.

Нагадаємо, що на даний час у Колегію входять три громадські організації – Територіальна асоціація "Центр правозахисної діяльності і правової інформації "Захист і сприяння” ім. ген. УНР В.Сікевича", „Спілка захисту прав громадян” та „Громадянська позиція”