Історія надзвичайно банальна: двоє законних власників суміжних земельних ділянок не поділили заїзду спільного користування, однак із маленькою пікантною деталлю на користь одного з них…

«У травні 2011 року, Хоменко Ю.О перекрив заїзд на мою земельну ділянку, шляхом встановлення огорожі. І восени я звернулася до суду, оскільки ця земля перебуває у власності територіальних громад та не підлягає передачі у приватну власність», – скрушно розповідає пані Шиндирук.

Рішенням апеляційного суду Львівської області пана Хоменка було зобов’язано усунути перешкоду, а саме – самовільно встановлений паркан, та відновити стан дороги, який існував до порушення. Про людське око порушник виконав постанову в присутності посадових осіб, свідків, та місцевого дільничного. А потому огорожа знову виросла за одну ніч.

Тут і розпочалася грандіозна епопея поневірянь по судах та держслужбовцях. Найбільше пригнічує той факт, що навіть сам голова Старичської  сільської ради байдуже ставиться до своєї мешканки. Можливо його лякає той факт, що Хоменко є головним спеціалістом Державної інспекції з охорони навколишнього середовища у Львівській області і тисне своїм авторитетом.

Неприйнятним є те, що держслужбовець такого рангу поводить себе на зверхньо, виклично і хамовито, на усні прохання сусідки відновити проїзд до її будинку відповідає їй в присутності свідків погрозами та образами, які зважаючи на ненормативну лексику, навіть не видається можливим процитувати у ЗМІ. Про це неодноразово на суді було повідомлено адвокатом пані Шиндирук.

Відстоюючи законні права та інтереси громадян України, громадська організація «Розвиток громади» подала скарги до Генеральної Прокуратури України, Голові ЛОДА та Державній екологічний інспекції України та у Львівській області із проханням:

– усунути порушення права Шиндирук С. А на користування її земельною ділянкою;

– ініціювати та провести перевірку на професійну придатність та відповідальність Хоменка Ю. О. на займаній посаді, а також за результатами вказаної перевірки відсторонити головного спеціаліста державного інспектора Державної інспекції з охорони навколишнього середовища у Львівській області Хоменка  Ю.О. від роботи, притягнути його до дисциплінарної відповідальності згідно з вимогами чинного в Україні трудового законодавства та звільнити із займаної посади.

Варто наголосити, що пані Шиндирук є літньою особою, що має проблеми з серцем, високий артеріальний тиск, більше того, вона вже пережила інсульт. Переймаючись цими проблемами, старша жінка перебуває у стресовому стані від всіх вищезазначених баталій, та погроз, котрі лунають на її адресу зі боку чиновника. Адже у випадку реальної загрози її життю, через встановлену сусідом огорожу «швидка допомога» навіть не зможе під’їхати до її помешкання.

Коли, як не сьогодні, коли ми робимо гігантські кроки у напрямку побудови правової держави європейського зразка, потрібно вимагати, перш за все від чиновників, дотримання норм чинного законодавства та відмови від ганебної традиції використання свого службового становища?

Мія Терновських