«Перш за все це люди, які вийшли на пенсію в останні три-чотири роки: в 2014-му, 2015-му, 2016-му та 2017-му роках. У них зарплатна база ще не так сильно застаріла», – розповідає старший науковий співробітник Інституту демографії Лідія Ткаченко, пише facenews.ua.

До слова, щороку на пенсію в Україні виходять близько 600 тисяч чоловік. Крім «молодих» пенсіонерів надбавку можуть не отримати українці, які вийшли на заслужений відпочинок за «спеціальним» правом. Наприклад, українець, який вийшов на пенсію в 2014-му році, працював 30 років і заробляв в два рази більше, ніж в середньому по країні, має розрахунковий розмір пенсії 2400 гривень. З урахуванням індексацій на даний момент він може отримувати близько 2536 гривень.

Якщо цю ж пенсію перерахувати за формулою, яку будуть використовувати при «осучаснення», розмір виплати скоротиться до 2258 гривень. Таку пенсію скорочувати не будуть, але і підвищувати не стануть.

У формулі розрахунку пенсії враховується середня зарплата за три минулі роки. Актуальна цифра – 3764 гривні. Але тим, хто виходив на заслужений відпочинок раніше, рахувалит за іншими зарплатами. Наприклад, в 2007-му середній розмір зарплати був всього 1197,9 гривні. За цим показником останній раз перераховували виплати. В результаті близько восьми мільйонів українців отримують пенсію виходячи з розрахункового розміру в 1197,9 гривні.

 

«Вголос»