Про це Джеффрі Пайєтт заявив через свій офіційний Twitter, повідомляє «Голос Америки». 

"Важливий і необхідний крок, який сигналізує про те, що культура відносин між бізнесом та політикою в Україні змінюється", - твітнув дипломат.

Як відомо, у четвер у ході прес-конференції у Києві президент Петро Порошенко заявив, що передав свою частку Roshen у незалежний "сліпий" траст під управлінням іноземного банку.

Відповідаючи на запитання журналістки "Громадського" Христини Бондаренко, Петро Порошенко заявив, що "підписав договір про передачу моєї частки в "Рошені" у незалежний траст, який заснований на моделі blind trust. Згідно з провідними міжнародними стандартами та в повній відповідності до законодавства України".

При цьому президент наголосив, що немає жодного доступу до контролю за активами та навіть інформації про них.

Натомість деякі оглядачі мали зауваження до самої прес-конференції президента України.

"Прес-конференція була сильною (на папері) у частині, де йшлося про Донбас та Крим, але не настільки сильною у частині корупції та деолігархізації", - пише Стефан Сіоган, журналіст видань Le Figaro, Le Soir, Le Temps, iTélé&Canal+, Radio Canada, RTL, який працює в Україні.

При цьому журналіст дорікнув президенту за репліку до автора запитання про Roshen, журналістки "Громадського" Христини Бондаренко, якій президент сказав, що на її попередньому місці роботи ("5-й канал") її "дивилися більше".

"Так елегантно", - іронізує з цього приводу журналіст.

Сіоган також звернув увагу на відмову президента продавати "5-й канал".

Деякі оглядачі натомість сказали, що у президента неохоче відповідали на складні запитання.

"Перевага надавалась легким запитанням, при цьому уникались складні", - пише Євген Воробйов, який працював в аналітичних центрах PISM та CEPS.