Про це в інтерв'ю ВВС розповів посол США в Україні Джеффрі Пайєтт.

«У нас є інформація США про військове спорядження, яке переміщують через кордон. Ми бачили сотні одиниць важкої військової техніки – танки, ракети тощо – від 5 вересня, коли підписали Мінську угоду. Також дуже непокоїть той факт, що ми нещодавно бачили іншу російську військову техніку, яка рухається до південно-західних регіонів Росії, які використовують як пункти постачання і стартові майданчики для проникнення до груп сепаратистів на Півдні України. Все це суперечить зобов’язанням, які Росія взяла на себе під час підписання у вересні Мінської угоди», – каже посол США в Україні.

За його словами, це сигналізує, що Росія продовжує активну програму постачань сепаратистам в Україні озброєння, яке ми всі бачили на полі бою.

«Сучасні танки, включно з тими, яких немає на озброєнні української армії, сотні систем залпового вогню «Град», інше важке озброєння, артилерія. Все це спричиняє жахливі страждання людей на Донбасі», – каже Джеффрі Пайєтт.

Цей процес, на його думку, можна зупинити лише діями російського уряду, і початком має бути відновлення українського контролю над міжнародним кордоном, бажано під наглядом ОБСЄ, як це передбачено Мінською угодою.

На запитання, чи мають намір США оприлюднювати ці свідчення, Джеффрі Пайєтт відповів: «Уже розмістили деякі докази на відкритому домені, ви могли бачити знімки із супутників та інші речі, які ми викладали, включно зі знімками, що мають стосунок до ранніх фаз конфлікту, коли російська армія стріляла через український кордон із території Росії. Ми проведемо засідання Ради Безпеки ООН, відкрите засідання 21 січня. Тож я чекаю, що скаже представник США Саманта Пауер на цю тему».